Drzwi przesuwne mają wiele atutów. Pod wieloma względami górują nad tradycyjnymi drzwiami. Po pierwsze zajmują mniej miejsca, wyglądają elegancko i dyskretnie, a do tego są ciche. Gdzie najczęściej się je montuje? Czy można używać ich wszędzie?

Do sypialni

Drzwi przesuwne bezramowe są idealne do każdej sypialni. Pozwolą na odizolowanie szafy lub garderoby od reszty pomieszczenia. Z racji tego, że nie mają ramy są wyjątkowo dyskretne. Można dopasować je do wystroju wnętrza bez obaw, że futryna zniszczy jego harmonię.

Tego typu drzwi dobrze będą prezentować się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, industrialnym oraz bardziej klasycznych sypialni. Jeśli skrzydła drzwi będą właściwie dobrane, to mogą też zostać ozdobą pomieszczeń w stylu orientalnym i ekologicznym. Brak ramy oznacza, że drzwi są dyskretne i mniej widoczne.

Ciekawą propozycją są drzwi wyposażone w lustrzany panel. Dzięki nim, nie ma potrzeby kupowania osobnego lustra. To rozwiązanie ekonomiczne i przy okazji oszczędza sporo miejsca.

Do biura

Zastosowań drzwi przesuwnych bezramowych jest bardzo dużo. Jednym z nich jest montaż w biurach. Za takimi drzwiami można ukryć wszystko to, co powinno być schowane przed oczami kontrahentów kilogramy papierów, sprzęt elektroniczny, czy sprzęt profesjonalny.

Drzwi przesuwne montowane są zazwyczaj w dużych szafach robionych na wymiar. Zleceniodawca może sam wybrać kolejność, ustawienie oraz wielkość półek. Dzięki temu, otrzymuje mebel idealnie dopasowany do własnych potrzeb. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto ma niestandardowe wymagania i potrzeby.

Do kuchni

Drzwi przesuwne bezramowe można też stosować w kuchniach. To idealne rozwiązanie do oddzielenia spiżarni lub kantorka od reszty domu. Dobrze dopasowane drzwi są prawie niewidoczne, więc nie przyciągają spojrzeń.

Za takimi drzwiami można ukryć nie tylko półki i wieszaki, ale też sprzęty kuchenne – lodówkę, zamrażarkę, kuchenkę mikrofalową. Dzięki temu, nikt niepowołany nie będzie nawet wiedział o ich istnieniu. W takiej szafie można też ukryć pralkę lub suszarkę bębnową.

Drzwi bezramowe zajmują mało miejsca, więc można montować je nawet w małych mieszkaniach. To uniwersalne rozwiązanie, które można stosować właściwie wszędzie. Z tego powodu jest ono stosowane coraz częściej. Śmiało sięgają po nie projektanci wnętrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here