Niejednokrotnie w życiu zdarzają się rozmaite sytuacje, w których człowiek potrzebuje wsparcia prawnego. Większość osób myśli wówczas o wizycie u adwokata. Trzeba jednak pamiętać, że również kancelaria radcowska jest dobrą opcją przy tego typu problemach.

Do kogo się zgłosić?

Tak naprawdę różnice między zawodem radcy prawnego i adwokata są dziś raczej niewielkie. Co prawda to oddzielne profesje, jednak zakres działania ich przedstawicieli jest zbieżny. Pomogła w tym także zmiana przepisów, na mocy której radca prawny może występować np. jako obrońca swojego klienta w procesie karnym lub jako jego pełnomocnik.

W kancelarii radcowskiej najczęściej pojawiają się jednak osoby, które potrzebują nie tylko obrony w sądzie, ale przede wszystkim konsultacji czy pomocy w wyjściu z jakiejś sytuacji. Radca prawny, poza udzieleniem porad, zajmuje się także sporządzaniem różnych umów, opinii, aktów. Dodatkowo może również reprezentować klienta w urzędzie lub sądzie.

Dobry radca prawny

Kancelaria radcowska to miejsce, w którym każda osoba powinna uzyskać oczekiwaną pomoc prawną. Warto wybierać renomowane punkty, w których specjaliści posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenie w różnego typu sprawach. Bardzo ważne jest tu doradzenie najodpowiedniejszej drogi postępowania czy przestrzeganie klienta przed konsekwencją niewłaściwych wyborów.

Osoba wykonująca tego typu zawód powinna wykazać się także rzetelnością i umiejętnością indywidualnego traktowania każdego klienta czy sprawy. W kancelarii radcowskiej obowiązkowa jest także tajemnica służbowa.

Wybór kancelarii – co dalej?

Sama decyzja, z jaką kancelarią radcowską rozpocząć współpracę, bywa niełatwa. Podjęcie jej wymaga rozeznania się w ofertach i zorientowania, jakie punkty działają w okolicy. Zdarza się też tak, że klienci wybierają kancelarię położoną nieco dalej, choćby ze względu na pozytywne opinie znajomych.

Jeśli decyzja zapadnie, trzeba po prostu umówić się na wizytę. Warto wcześniej sprecyzować, czego dokładnie oczekuje się od specjalisty i z jakim problemem się do niego przychodzi. Radca prawny z pewnością będzie zadawał szereg szczegółowych pytań odnośnie danej sprawy. Należy też przygotować wszystkie niezbędne dokumenty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here