Hoker nowoczesny czy klasyczny taboret

0
1046

Hoker czy klasyczny taboret? Pytanie to spędza sen z oka każdej osoby, która planuje urządzenie kuchni.

Hoker nowoczesny to wysoki stołek, który przystawić można do kuchennego blatu, stołu czy parapetu. Umożliwia wygodne i wysokie siedzenie. Można wybierać do woli w szerokiej gamie hookerów dostępnych na rynku. Można wybrać modele nowoczesne: chromowane, metalowe, jasne bądź ciemne, obijane skórą naturalną lub skórą sztuczną, tapicerowane futrem lub lnem. Różnorodność hokerów nie ma granic, stąd też niejednokrotnie wybór najodpowiedniejszego jest skomplikowanym zadaniem.

Hokery mają swoich zwolenników i przeciwników. Alternatywą dla hokera jest klasyczny taboret. Może być wykonany z drewna, z plastiku, może być wyższy, niższy… w świecie taboretów panuje równie wielka różnorodność jak w świecie hokerów. Jeszcze większa różnorodność panuje w świecie krzeseł. Tutaj wybierać można godzinami… Podstawową różnicą pomiędzy taboretem a krzesłem jest fakt posiadanie oparcia lub podłokietnika. Hokery i krzesła mają oparcia, taborety nie. Nie sztuką jest też zdobycie hokera bez oparcia, który jednak taboretem nie jest. Hokery bardzo często zaopatrzone są w pneumatyczne mechanizmy podnoszące. Krzesła zawierające taki mechanizm podnoszą się i opuszczają w zależności od ciężaru umieszczonego na siedzisku. Warto jest więc wybrać hoker pneumatyczny, co pozwoli dopasować wysokość stołka do wysokości blatu.

Różnorodna jest też stylistyka hokerów (ale też taboretów, krzeseł i innych siedzisk). Można wybrać model vintage – meble takie bardzo często styizowane są na stare/antyczne. Dominują barwy ecru, złota i pudrowego różu. Można wybrać hoker w stulu nowoczesnym. Będziemy wtedy w posiadaniu mebla z nowoczesnymi okuciami, i/lub chromowaniem, zwykle są to meble białe bądź czarne, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami fusion. Można wybrać mebel w stylu boho – cygańska stylistyka oparta na motywach geometryczno-kwiatowych. Możemy również wybierać spośród szerokiej gamy mebli w styu art deco lub art nouveau – sztuki użytkowej, której głównym motywem są plecionki roślinno – kwiatowe, ornamenty, bogate zdobienia oraz użycie dużej ilości kolorów i detali.

Nieważne czy zdecydujecie się na model boho, fusion czy art nouveau. Pamiętajcie, by mebel spełniał swoje podstawowe funkcje. Musi być wygodny i funkcjonalny. Jeżeli zależy nam na stylistycznej spójności, warto zadbać o to, by hoker/krzesło/taboret zostało dobrane wtak, by pozostawało w harmonii z innymi meblami, które posiadaliśmy w domu już wcześniej.

Źródło: https://www.scandishop.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here