Osoby, które chcą tworzyć nowoczesne i stylowe drzwi, potrzebują niezawodnych narzędzi do obróbki. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokiej jakości frezach do drzwi, dzięki którym można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Nawet najlepsza jakościowo frezarka od renomowanego producenta nic nie wskóra, jak dobierze się nieodpowiednie frezy.

Jakie frezy do drzwi?

Do drzwi drewnianych najlepiej sprawdzą się klasyczne frezy nasadowe. Modele te posiadają specjalny otwór mocujący do wrzeciona frezarki. Największą zaletą frezów tego typu jest to, że można je idealnie dopasować do średnicy trzpienia danego narzędzia.

Frezy nasadowe wykorzystywane są przez stolarzy nie tylko do produkcji drzwi, ale również krzeseł, stołów i wielu innych mebli drewnianych. Pamiętać należy jedynie o tym, że frezy nasadowe przeznaczone są do frezarek dolnowrzecionowych.

W jaki sposób naostrzyć frezy do drewnianych drzwi?

Ostrzenie frezów wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość to warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Samodzielnie warto ostrzyć jedynie frezy proste, które można ostrzyć ręcznie albo za pomocą specjalnej szlifierki.

Przy bardziej skomplikowanych i wymagających frezach warto skorzystać z pomocy zewnętrznych firm, które dysponują nie tylko odpowiednimi umiejętnościami, ale przede wszystkim profesjonalnym sprzętem. Mowa tutaj głównie o frezach spiralnych i diamentowych, których samodzielne ostrzenie jest naprawdę dość czasochłonne. Zadbane i dobrze naostrzone frezy do drzwi znacząco przyśpieszą pracę, dlatego też nie warto oszczędzać na ostrzeniu.

Niezawodne frezy diamentowe

Diamentowe frezy do drzwi są bardzo trwałe, dlatego też doskonale sprawdzą się one nie tylko w domowych warunkach, ale również w przemyśle. Oryginalne frezy diamentowe mogą pochwalić się nawet 100 krotnie większą żywotnością od zwykłych frezów. Jedyną wadą jest tak naprawdę dość wysoka cena, dlatego też nie każdy stolarz może pozwolić sobie na ich zakup.

Pamiętać należy również i o tym, że diamentowe frezy są bardzo często podrabiane przez chińskie firmy, dlatego też należy zachować czujność przy ich zakupie. Warto wspomnieć na końcu o tym, że diamentowe frezy do drzwi doskonale sprawdzą się jedynie przy tych urządzeniach, które mogą pochwalić się ściśle określoną prędkością obrotową. Przy tanich narzędziach niestety nie będzie można w 100% wykorzystać potencjału diamentowych frezów.

Frezy do produkcji drzwi posiada w swojej ofercie firma Frezwid

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here