Zgrabne i jędrne pośladki stanowią niewątpliwie jeden z atrybutów kobiecości. Niestety niewiele osób ma idealne pośladki „zapisane w genach”. Większość kobiet charakteryzujących się perfekcyjnymi pośladkami zawdzięcza je przede wszystkim przestrzeganiu diety i systematycznemu wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Jednak od dziś idealne pośladki są w Twoim zasięgu. Osiągnięcie idealnych pośladków wymaga kompleksowego połączenia optymalnego planu diety ze skutecznym i bezpiecznym planem treningowym. Dopiero taki tandem pozwoli osiągnąć wyznaczony cel – pośladki godne pozazdroszczenia. Należy również pamiętać, że nawet najbardziej skutecznie ćwiczenia modelujące nie poprawią wyglądu naszych pośladków, jeśli będzie przykrywała je znaczna warstwa zbędnej tkanki tłuszczowej. Dlatego też, w takiej sytuacji w treningach należy uwzględnić przede wszystkim ćwiczenia kardio, które to stanowią podstawowe narzędzie treningowe do walki ze zbędną tkanką tłuszczową.

Ćwiczenie nr 1

Stań w lekkim rozkroku, kolana lekko ugnij. Przenieś ciężar ciała do przodu, opierając dłonie na kolanie prawej nogi wysuniętej do przodu. Mocno napinając pośladek wypchnij lewą nogę w tył unosząc ją na wysokość bioder. W trakcie unoszenia nogi wykonaj wdech. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej. Po wykonaniu zaplanowanej liczby powtórzeń lewą nogą powtórz ćwiczenie prawą.

Ćwiczenie nr 2

Klęknij obunóż, podeprzyj tułów na ramionach, dłonie ustaw na szerokość barków. Napnij mięśnie nóg i unieś zgiętą w kolanie prawą nogę w górę kierując piętę do sufitu. W trakcie unoszenia nogi wykonaj wdech. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej wykonując wydech. To samo powtórz dla drugiej nogi.

ćwiczenia na idealną pupę - jakie

Ćwiczenie nr 3

Klęknij obunóż, podeprzyj tułów na ramionach, dłonie ustaw na szerokość barków. Napnij mięśnie nóg i unieś zgiętą w kolanie prawą nogę w bok na zewnątrz. W trakcie unoszenia nogi wykonaj wdech. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej. To samo powtórz dla drugiej nogi.

Ćwiczenie nr 4

Połóż się na brzuchu, czoło oprzyj na dłoniach splecionych przed sobą. Nogi trzymaj w delikatnym rozkroku, stopy oprzyj na palcach. Napinając pośladki unieś obie nogi proste w kolanach w górę. Podczas unoszenia nóg wykonaj wdech. Wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie nr 5

Połóż się na brzuchu, czoło oprzyj na dłoniach splecionych przed sobą. Zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym. Napinając pośladki unieś obie nogi zgięte w kolanach w górę. Podczas unoszenia nóg wykonaj wdech. Wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej.

PS. Pamiętaj o odpoczynku!

Mięśnie pośladkowe, jak każde mięśnie ludzkiego organizmu, męczą się i potrzebują odpoczynku i regeneracji. Dlatego też wskazane jest, by nie wykonywać ćwiczeń na pośladki na następujących po sobie treningach, gdy nie są one oddzielone od siebie przerwą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here