Włosy to wizytówka kobiety. Dlatego też warto o nie odpowiednio zadbać, aby były piękne, lśniące i zdrowe. Pytanie jednak, które zadaje sobie większość kobiet, to – jak dbać o włosy, aby były one piękne i zdrowe. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przede wszystkim uświadomić sobie, że aby osiągnąć oczekiwany efekt, to przede wszystkim potrzeba czasu, cierpliwości i wytrwałości oraz, co najważniejsze, odpowiedniej wiedzy w zakresie prawidłowej pielęgnacji naszych włosów. Nie oznacza to, że o włosy powinny dbać tylko kobiety. Również mężczyźni powinni dokładać wszelkich starań, aby ich fryzury prezentowały się nienagannie.

Jak dbać o włosy?

jak dbać o włosyPrzede wszystkim każdy powinien mieć świadomość tego, że każdy ma inne włosy, dlatego też należy wybierać rodzaj pielęgnacji według własnych potrzeb. Ponieważ na przykład inaczej będzie wyglądać pielęgnacja włosów porowatych, inaczej włosów suchych, cienkich, a jeszcze inaczej włosów przetłuszczających się. Jednak istnieją pewne reguły, do których stosować powinien się każdy, bez względu na rodzaj włosów. Oto kilka najważniejszych zasad.

Po pierwsze delikatne oczyszczanie – ważną sprawą jest dobieranie odpowiednich kosmetyków, czy też szamponu. Dobry szampon powinien przede wszystkim oczyszcza skórę głowy i włosów. Dobre oczyszczanie z wszelkich pozostałościach po używanych lakierach, odżywkach, to podstawa. Bardzo ważne jest również systematyczne odżywianie – warto raz lub dwa razy w tygodniu stosować odżywki czy też maski na włosy, aby odpowiednio je odżywić, szczególnie sprawdzają się tu wszelkiego rodzaju oleje, które znakomicie odżywiają włosy, nawilżają, wzmacniają oraz poprawiają ich elastyczność. Zwróćmy również uwagę na delikatne traktowanie – włosy powinno się delikatnie czesać (niezalecane jest, czesanie mokrych włosów), nie powinno się szarpać, ciągnąc włosy lub też niezalecane jest suszenie włosów gorącym nawiewem, bowiem takie praktyki niszczą niestety, delikatną strukturę włosa, wysuszają włosy, sprawiają, że staja się one łamliwe. Istotne jest również odżywianie od środka – żadna pielęgnacja włosów od zewnątrz nie przyniesie rezultatów, jeśli nie dołączy się to tego odpowiedniej diety, bowiem nasze włosy potrzebują przede wszystkim witamin i minerałów: witamin A, witamin z grupy B, a także miedzi, cynku i krzemu.

Każdy powinien wiedzieć jak dbać o włosy, bowiem nieumiejętne traktowanie włosów i nieświadomość tego, co włosom nie służy a co wręcz przeciwnie, częstokroć oddala nas od pięknych zdrowych włosów. Także wiedza w zakresie dbania, pielęgnacji włosów to już połowa sukcesu w drodze do osiągnięcia celu. Równie ważna w pielęgnacji włosów jest systematyczność i wytrwałość, bo na efekty trzeba trochę poczekać.

Problem z łysieniem u mężczyzn

Spory odsetek mężczyzn zmaga się z łysieniem. Nie jest to prosta sytuacja. Nie każdy mężczyzna potrafi zaakceptować fakt, że włosów na głowie zaczyna zdecydowanie ubywać. Są dwie możliwości wyjścia z takiej sytuacji. Po pierwsze – możemy spróbować zapobiegać łysieniu. W sprzedaży dostępne są specjalne szampony na porost włosów. Dostaniemy je raczej tylko w aptekach. To bardzo przydatne specyfiki. Ich działanie polega na pobudzaniu cebulek włosów. Dzięki temu jest szansa, że w miejsce łysiny zaczną nam rosnąć włosy. To również szansa na zagęszczenie rzadkich włosów. Naturalnie możemy stosować również inne specyfiki w postaci choćby maści. Jednak z zaistniałej sytuacji jest również jeszcze drugie wyjście. Możemy po prostu głowę ogolić na łyso. To coś w rodzaju ucieczki do przodu – nie akceptujemy naszego łysienia, ale uznajemy, że lepiej będziemy wyglądać, kiedy nasza głowa będzie całkowicie łysa. I odradzamy Oczywiście różnego rodzaju zaczeski. To po prostu wygląda okropnie. Zdecydowanie lepiej zgolić resztki włosów jakie nam zostały. Noszenie łysej głowy jest obecnie całkiem modne. Jeśli do tego zapuścimy lekką brodę, wówczas osiągniemy naprawdę ciekawe efekt wizualny.

Długie włosy

jak dbać o włosyNieczęsto też panowie noszą długie włosy. O ile kobiety w tej materii potrafią odpowiednio zadbać o pielęgnację włosów, o tyle u mężczyzn nie jest to już tak pewne. Niestety najczęściej jest tak, że panowie nie potrafią zadbać o swoje długie włosy. Zwykle zbyt rzadko je myją i noszą znacznie przetłuszczone. Panowie też nie przykładają wielkiej wagi do wyboru szamponu odpowiednio do rodzaju włosów. Bywa również, że całkowicie zapominają o codziennym rozczesywaniu włosów. Efekty niestety są tragiczne. Dlatego jeśli mężczyzna pragnie nosić długie włosy, to warto by wiedział jak o nie odpowiednio i systematycznie dbać. W innym wypadku najlepszą opcją będzie wizyta u fryzjera i ścięcie na krótko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here