Gdy nasz komputer działa naszym zdaniem zbyt wolno, należy skorzystać z kilku działań, które niewątpliwie będą w stanie zmienić ten stan rzeczy. Istnieje kilka standardowych czynności, które jeśli będą stosowane regularnie, bez trudu będą w stanie przyśpieszyć funkcjonowanie naszego komputera.

Jak przyspieszyć komputer?

Jak przyspieszyć komputer?Pierwszą stosowaną niemal przez każdego metodą jest skanowanie systemów operacyjnych. Służą do tego specjalne programy, które potrafią wykryć potencjalne i realne zagrożenia dla naszego komputera. Wirusy znajdujące się na naszych dyskach bardzo często odpowiedzialne są za wydatne spowolnienie naszego sprzętu. Kolejnym krokiem mającym na celu przyśpieszenie naszego komputera jest przeanalizowanie, jaki program jest największym obciążeniem dla prawidłowego działania systemu. Można to sprawdzić błyskawicznie, wykorzystując do tego menadżer zadań. Lista uruchomionych aplikacji da nam odpowiedź na nurtujące nas pytania. Wyłączenie tych aplikacji może się okazać pożytecznym i skutecznym rozwiązaniem.

Praktycznym działaniem jest też ograniczenie liczy programów znajdujących się w autostarcie. Wyłączenie tych programów, których nie używamy przyśpieszy nasz komputer.
Przyśpieszenie komputera jest możliwe przez ograniczenie niektórych elementów funkcjonowania systemu operacyjnego. Efekty wizualne programu Microsoft potrafią spowolnić działanie urządzenia. W ustawieniach znajdziemy opcje pozwalające je ograniczyć lub całkowicie wyłączyć. Warto skorzystać z tej opcji.

Warto też uporządkować swoje wszystkie pliki znajdujące się na dysku

Aby komputer mógł należycie funkcjonować, konieczne jest pozostawienie przynajmniej 10 procent wolnej pamięci. Jeżeli posiadamy wiele plików, które nie są nam już potrzebne, należy dokonać czyszczenia dysku. W najpopularniejszych systemach operacyjnych proces ten przebiega automatycznie, nie zajmuje dużo czasu. Optymalizacja dysku w postaci jego defragmentacji jest zalecana przez wielu informatyków. W Internecie znajdziemy też wiele programów przeznaczonych do efektywnego czyszczenia dysków. Najlepiej korzystać w tym przypadku ze sprawdzonych programów, które nie generują ryzyka przeprowadzenia późniejszej reinstalacji systemu, co może mieć miejsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here