Egzamin już zdany, wszelkie koszta opłacone, wreszcie możemy wsiąść za kierownicę naszego wymarzonego samochodu i odjechać w siną dal. Gdyby było tak, że wsiadamy do samochodu zaraz po zdaniu egzaminu, byłoby naprawdę pięknie. Niestety, jeśli już uda się nam pozytywnie przejść egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proces produkcji prawa jazdy może trochę trwać. Ile? Wszystko zależy od wielu czynników. Generalnie podaje się, że czas oczekiwania to maksymalnie 10 dni roboczych. Wiadomo jednak, że mogą wystąpić pewne opóźnienia. Często zdarza się, że PWPW ma pewne utrudnienia i nie wyrabia się z produkcją dokumentu na czas. Powinniśmy zostać o tym poinformowani drogą SMS-ową, jednak jak powszechnie wiadomo, rzadko takie systemy działają tak jak powinny. Jeśli jednak nie cechujemy się dużą cierpliwością, to możemy sprawdzać status swojego prawa jazdy na bieżąco.

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioru?

Jak sprawdzić czy prawo jazdy jest do odbioruPierwszym sposobem jest pójście do urzędu, w którym zostało zamówione. Jeśli akurat mieszkamy w pobliżu i nie jest to dla nas problemem, nic nie stoi na przeszkodzie. Zadajemy pytanie i otrzymujemy natychmiastową odpowiedź. Jeśli jednak czas lub chęci nie pozwalają na wizytę w urzędzie, można skontaktować się drogą telefoniczną. W internecie znajdziemy numer do Wydziału Komunikacji i oddziału zajmującego się dokumentami prawa jazdy. Jednak często jest tak, że bardzo trudno się dodzwonić, a linie są ciągle zajęte, przez co można stracić cierpliwość i tylko podnieść sobie ciśnienie. Dodzwonienie się do urzędu jest praktycznie niewykonalne, ale jeśli już nam się to uda, wystarczy, wystarczy że podamy swoje dane, a status naszego prawa jazdy otrzymamy w kilka sekund.

Sprawdzenie statusu przez internet

Ostatnim sposobem, który jest chyba najprzyjemniejszy, najmniej kłopotliwy i najszybszy, jest sprawdzenie statusu przez internet. Zwyczajnie bierzemy w dłoń smartfon, czy jakikolwiek inny sprzęt z dostępem do internetu i sprawdzenie statusu zajmuje nam dosłownie dwie minuty. Wystarczy zalogować się na stronie Info-Car.pl, co nie powinno być trudne bo wszelkie instrukcje podane są jasno na stronie. Następnie wchodzimy w zakładkę „Prawo Jazdy” i „Status prawa jazdy”. Potem wystarczy już tylko wpisać nasze dane czyli pesel lub numer Profilu Kandydata na Kierowcę, imię, nazwisko, zaakceptować regulamin i gotowe. Status powinien pojawić się na ekranie. Jeśli prawo jazdy jest gotowe do odbioru, zauważymy komunikat „Dokument do odbioru w urzędzie”. Nic trudnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here