Z ulgą możemy stwierdzić, że czasy wolnego internetu minęły bezpowrotnie. Przez te parę lat dokonaliśmy olbrzymich zmian w zakresie prędkości przesyłu danych.

Szybkość przesyłu danych

Jak sprawdzić szybkość internetuWielu z nas pamięta jak dużo cierpliwości musieliśmy wkładać w to, by na przykład przeczytać poranne wiadomości na stronach internetowych, gdzie górował sam tekst. Portale informacyjne nie cieszyły wtedy oka pięknymi obrazkami, zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, czy rozbudowanymi nagłówkami. Było to oczywiście spowodowane tym, że nasze łączę internetowe nie pozwoliłoby nam otwierać takich stron, a nawet jeśliby to zrobiło, trwałoby to na pewno bardzo długo. Pamiętam jak wielu z nas odpuszczało dostęp do wiadomości przez mozolne ładowanie się stron. Dziś ten problem wydaje się być banalny, ponieważ zdążyliśmy już zapomnieć jak to było w tamtych czasach. Dzisiejszy internet pozwala nam oglądać film online od razu po kliknięciu przycisku odtwarzania. Wtedy okres jaki minął od startu, do oglądania filmu czasami zajmował godzinę, zanim film ten się zbuforował. Teraźniejsi dostawcy internetu prześcigają się w prędkościach internetu, a wiele domów ma już dostęp do światłowodów. Decydując się na internet od jednego z dostawców, musimy wybrać prędkość internetu jaka nam odpowiada. Prędkość ta czasami ulega zmianie, w zależności od tego, czy korzystamy z internetu poprzez kabel ethernet, czy wi-fi. W tej drugiej opcji przesył danych może być wolniejszy.

Jak sprawdzić szybkość internetu?

Zatem mając internet i korzystając z niego bezprzewodowo zadajemy sobie pytanie jak sprawdzić szybkość internetu? Oczywiście mamy na to parę opcji, to od nas zależy, którą wybierzemy. Jeśli korzystamy z komputera stacjonarnego, lub laptopa najprościej będzie nam skorzystać z serwisów internetowych udostępniających nam swoje narzędzia do sprawdzania szybkości internetu. Daje nam to to dość wiarygodne wyniki, ponieważ już w momencie startu testu, mamy do wyboru serwer, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania, przez co wynik jest zgodny z prawdą. Na urządzeniach typu telefon komórkowy, czy tablet, które korzystają z androida możemy ściągnąć odpowiednią aplikację testującą prędkość naszego łącza internetowego. Jest to bardzo wygodny i prosty sposób, z którym poradzi sobie dosłownie każdy. Oczywiście w przypadku urządzeń z androidem, nie ogranicza nas to tylko do aplikacji, w tym przypadku możemy również skorzystać ze stron internetowych, których działanie zostało opisane powyżej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here