Jak sprawić, aby wnętrze było przytulne?

0
1113

Na klimat we wnętrzu składa się cała kompozycja, choć kluczową rolę grają dodatki. Przy ich pomocy odmienić można w sposób zupełny całą aranżację, nadać jej surowości, elegancji, ale też przytulności. Za taki charakter wnętrza odpowiedzialna jest pewna gama produktów, bez których pomieszczenia mieszkania nie mogłyby nosić miana przytulnych.

Kluczowy element dekoracyjny i funkcjonalny – tekstylia

Zastosowanie materiałów we wnętrzu da znakomity efekt. W przypadku tekstyliów warto poeksperymentować fakturami i wzorami, by uzyskać pożądany wygląd pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również kolor – nawet ciężkie zasłony z grubego materiału, ale o pastelowej barwie będą prezentować się łagodnie i przyjemnie dla oka. Szczególnie atrakcyjnie wyglądać będą materiały futerkowe, a więc przede wszystkim poduszki. Warto rozważyć również opcję zakupu dywanu.

Dodatki, które podkreślą przyjazną i rodzinną atmosferę

Na pierwszym miejscy stawiane są ramki na zdjęcia. Fotografie na ścianach lub półkach dodadzą wnętrzu uroku. Trendy w aranżacji jest skomponowanie kilku, a nawet kilkunastu ramek o różnych rozmiarach w ciasnym skupisku na jednej ścianie. Ważne dla zachowania harmonii i estetyki jest wybranie ramek w podobnym stylu.

Na drugim miejscu są kwiaty żywe i sztuczne. Wprowadzają do wnętrza świeżość i przyjemną atmosferę. Kompozycję można kupić gotową lub stworzyć własną z pojedynczych kwiatów dostępnych na agatameble.pl.

Kolor ma znaczenie

Jeśli wnętrze ma być przytulne, już w momencie wybierania koloru ścian trzeba mieć to na uwadze. Kolor jest bardzo ważny w tworzeniu atmosfery pełnej uroku, ponieważ nie każdy będzie w stanie zapewnić wnętrzu przytulność. Choć odpowiednie dodatki potrafią odmienić aranżację, to w przypadku chłodnych i ciemnych odcieni może to być trudne i wymagające. Warto zatem postawić na kolory jasne i pastelowe lub idąc na pewnego rodzaju kompromis, podzielić ściany i stworzyć kompozycję z dwóch, różnych barw, dzięki czemu wnętrze nie będzie ciemne, a stanie się bardziej wyraźne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here