W dobie internetu i dzisiejszego postępu technologicznego, nie wyobrażamy sobie faktu, ze nagle moglibyśmy nie mieć do niego dostępu. Z pewnością taka myśl potrafi wywołać w części z nas, a nawet większości, ciarki i taki stan rzeczy nie jest w stanie zmieścić się nam w głowie.

Absolutnie nie ma nic złego w postępie technologicznym i w tym, że wszystko idzie do przodu i nic nie stoi w miejscu

Absolutnie nie ma nic złego w postępie technologicznym i w tym, że wszystko idzie do przodu i nic nie stoi w miejscuPowinniśmy wręcz cieszyć się z takiego stanu rzeczy, bo to właśnie dzięki technologii mamy tak rozwinięte inne dziedziny naszego życia. To dzięki niej nasza medycyna jest na tak dobrym poziomie. Gdyby nie technologia, to cały nasz świat byłby w tyle, a my sami nadal żylibyśmy tak, jak nasi dawni przodkowie. Oczywiście taki stan rzeczy, to że internet wypełnił ogromną część naszego życia i nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy go nie posiadać, sprawił, że codziennie spędzamy przy naszych urządzeniach ogromną ilość czasu.

Nie da się ukryć, że ma to spory wpływ na kontakty międzyludzkie. Z jednej strony postęp technologiczny jest jak najbardziej dobry, bo dzięki niemu jesteśmy w stanie być w kontakcie z każdym człowiekiem na ziemi, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Z drugiej jednak strony często zdarza się, że mając obok siebie swoich bliskich, jesteśmy od nich dalej, aniżeli gdybyśmy mieszkali gdzieś daleko. Chowamy twarze za ekranami swoich smartfonów, udają, że nie znamy ludzi, którzy są dookoła nas.

Część z nas postanowiła wyjść temu problemowi naprzeciw. Niektórzy zauważyli znaczną poprawę swojego bytu, kiedy usunęli ze swojego życia wszelkie media społecznościowe, które oprócz zabierania czasu, nie dawały nic w zamian. Nieliczni postanowili pożegnać się z kontami na różnego rodzaju serwisach raz na zawsze i usunąć je ze swojego życia.

Jak usunąć konto Google?

Jeśli chcemy pójść śladami ludzi, którzy postanowili wyeliminować ze swojego życia bezsensowne marnowanie czasu na śledzenie nowinek w mediach społecznościowych lub też kierują nami inne powody – to jest dobry moment, żeby się tym zająć. Konto Google możemy usunąć wchodząc w ustawienia. Tam należy odszukać zakładkę „Usuń konto”. Musimy jednak wiedzieć, że tej czynności nie da się cofnąć i stracimy bezpowrotnie wszystko, co na danym koncie posiadaliśmy. Musimy więc być świadomi tego, jaką decyzję podejmujemy. Pamiętajmy również, że konto Google jest połączone z innymi usługami, takimi jak Gmail, czy YouTube, do których dostęp, jako zalogowani użytkownicy, również stracimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here