Chciałbyś się zostawić pracę na etacie i założyć własną działalność gospodarczą. To być może doskonała decyzja i przede wszystkim przełomowa w twoim życiu. Oczywiście prowadzenia własnej działalności wiąże się z wieloma problemami, o których pracując na etacie do tej pory nie miałeś pojęcia. Niemniej jednak o ile pensja na etacie jest w jakiś sposób określona i pewnej granicy, choćbyś bardzo ciężko pracował, nie przebijasz, o tyle zarobki z prowadzenia własnej działalności są w zasadzie nieograniczone Wszystko zależy od szczęścia, zaangażowania i odpowiedni koniunktury. Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Jak założyć własną działalność gospodarczą?

Jak założyć działalność gospodarcząZakładanie działalności gospodarczej jest niezwykle proste, albowiem można tego dokonać nawet nie wychodząc z domu. Jeszcze do niedawna możliwe było założenie działalności gospodarczej tylko w Urzędzie Gminy. Oczywiście trzeba było się tam udać osobiście i wypełnić odpowiednie formularze. Obecnie możemy wszystko zrobić przez internet. Przy zakładaniu działalności gospodarczej należy przede wszystkim podać numer PKD, czyli musimy określić charakter naszej działalności. Przy zakładaniu działalności gospodarczej otrzymamy numer NIP i REGON i w zasadzie możemy rozpoczynać działania o charakterze gospodarczym.

Jak wybrać branżę do działalności gospodarczej?

Oczywiście formalna kwestia załatwienia działalności gospodarczej jest dość prosta. Niemniej jednak dużo ważniejsze są tutaj kwestie opłacalności prowadzenia biznesu. Przede wszystkim musisz wybrać sobie taką branżę, która daje duże szanse na sukces. Najlepiej jeśli byłaby to również branża, o której masz jakiekolwiek pojęcie lub też czujesz się w danej tematyce wręcz ekspertem. Wówczas szanse na odniesienie sukcesu niepomiernie wzrastają. Dobrze jest jeśli rozpoczniesz działalność gospodarczą dysponując jakąś poduszką finansową, która w razie niepowodzenia zapewnić ci bieżące finansowanie. Porywanie się na otwieranie własnej firmy bez żadnych oszczędności, może być skokiem na głęboką wodę. Wielu ludzi już na takim etapie poległo. Warto więc się uczyć na błędach innych osób i najpierw odpowiednio się przygotować do rozpoczęcia działalności na własny rachunek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here