Jak zostać Copywriterem i Freelancerem w 2020 roku

Badania mówią wprost – z każdym rokiem komputery stacjonarne tracą na znaczeniu. W obecnych czasach ponad 55% ruchu w internecie ma miejsce za pośrednictwem urządzeń przenośnych – tabletów, smartfonów oraz laptopów. To ważna wskazówka dla przedsiębiorców, w którą stronę powinni oni spojrzeć prowadząc online marketing. Dodatkowo to zachęta do tego, aby okazać się specjalistami w dziedzinie marketingu, copywritingu i freelancingu. Dzięki temu taki zawód będziemy mogli bez problemu wykonywać przez następne lata.

Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?

Tradycyjne formy reklamy odchodzą w zapomnienie – liczy się pomysłowość, element zaskoczenia i wygoda potencjalnych klientów. Niebagatelne znaczenie ma dopasowanie formy reklamy do charakteru serwisu, na którym będzie się ona znajdować. W zależności od środowiska – powinna się ona dopasować do otoczenia. W przypadku np. portalu Facebook – najskuteczniejsze będą krótkie, ale treściwe posty z elementem multimedialnym (np. krótkie video) lub zdjęciem. Reklamy takie generują olbrzymi ruch i mogą rozprzestrzeniać się organicznie tzw. viralem. Oznacza to, że użytkownicy sami przesyłają sobie dalej taką reklamę ponieważ im się ona podoba i chcą podzielić się nią z bliskimi.

Największe marki osiągają corocznie gigantyczne zyski właśnie m. in. dzięki udanym viralom. Badania Eye Tracking (śledzenia ruchu gałek ocznych) wskazują, że zdecydowana większość odbiorców nie przywiązuje większej uwagi do zawartości artykułów i postów. Swoją atencję koncentrują głównie na tytułach i tzw. leadach czyli wprowadzeniach do treści. Umiejętne skorzystanie z tej wiedzy może zaowocować zwiększeniem sprzedaży.

Taka wiedza zachęta już wiele osób do tego, aby tym bardziej nauczyć się pisać pewne teksty SEO, teksty reklamowe, artykuły na blogi i opisy produktów. Jest ogromne zapotrzebowanie na takie teksty, na copywriterów. I dlatego szukają oni pewnych szkoleń, które ułatwią im przejście całej tej kariery Copywritera. Dużym ułatwieniem jest kurs stworzony przez doświadczonego Copywritera Szymon Owedyk, który wysila się w Copywritingu od 2006 roku. W swoim kursie gwarantuje wyjątkowe materiały wideo + pliki PDF + indywidualne wsparcie i wsparcie innych uczestników kursu. Już kilkaset Copywriterów pod jego opieką aktualnie zarabia ciekawe pieniądze piszą teksty na zlecenie dla różnych Klientów. A część z nich otworzyła nawet własne agencje copywriterskie!

Jak zostać Freelancerem i pracować zdalnie?

Marketing internetowy to w XXI wieku największy element promocji każdego biznesu, a rezygnacja z tego niezwykle chłonnego rynku jest wysoce nierozsądna. Dlatego, jeśli udało się nam już przejść szkolenie z Copywritingu, to nie powinniśmy poprzestawać na laurach bądź skupiać się tylko na aktualnych Klientach i dochodach. Znacznie lepiej, jeśli się rozwiniemy.

Właśnie w tym celu przygotowany został kurs „Jak Zostać Freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online”, który jest również dostępny na blogu autora tego kursu. Skorzystało z niego już kilkaset zadowolonych uczestników.

Ten kurs online i sama książka o Freelancingu, dokładnie wyjaśnia, jak jeszcze skuteczniej promować siebie samego i swój biznes w Internecie. I jak odnaleźć się w codziennej pracy w domu oraz pracy zdalnej z różnego zakątka na świecie.

Pozostałe kursy, które warto przejść, to na pewno „Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www” oraz „Ogarnij WordPress i tworzenie stron www”. One ułatwią nam opanowanie pewnych technik prostego pozycjonowania swoich stron w Google i Social Media. A zarazem dzięki takim szkoleniom będziemy w stanie samodzielnie stworzyć swoją stronę internetową i dalej nią zarządzać.

Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych 24h dobę?

Nie zawsze musimy znać się na wszystkim. Jeśli więc posiadamy pewną stronę firmową, która ma promować nasz biznes lokalny bądź krajowy, to najlepiej będzie tutaj to zadanie powierzyć profesjonalistom. Możliwe, że trudno jest nam zaufać agencji reklamowej. Natomiast warto jest zaznaczyć, że istnieją także te, które działają dobrze i poważnie traktują swoich Klientów oraz ich oczekiwania.

Wystarczy spojrzeć na możliwości CopywriterExpert, która skuteczne pozycjonowanie zapewnia nie tylko w wyszukiwarce Google, ale również w Social Media(na Facebooku) oraz na OLX w kategorii „Usługi”. Dodatkowo realizuje usługi Copywritingu. W zespole znajdują się doświadczeni Copywriterzy, którzy są w stanie wykonać w terminie odpowiednie teksty na strony www, artykuły na bloga, ofertę handlową i teksty reklamowe. Serdecznie zapraszamy do Współpracy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here