Wybór odpowiedniej kuchni to nie lada wyzwanie. Kuchnia gazowa, elektryczna czy może połączenie jednego i drugiego? Przed takim wyzwaniem staliśmy już nie raz, a jeśli jeszcze nie – wszystko przed nami. Jak przygotować się do wyboru kuchni i postawić na taką, która idealnie wpisze się w nasze oczekiwania?

Na jaką kuchnię wolnostojącą się zdecydować?

Kuchnie gazowe to jednocześnie najpopularniejszy wybór, jak i najtańszy. Taki wydatek wiąże się jednak również z kilkoma minusami. Jednym z nich jest fakt, że w kuchniach gazowych piekarnik nagrzewa się tylko od spodu. Co to oznacza w praktyce? Bardzo łatwo o przypalenia naszych potraw. Trzeba więc pilnować naszych posiłków. Kuchnia gazowa nie ma także funkcji samoczyszczącej, przez co o wiele łatwiej o wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jeśli więc nie jesteśmy gotowi na tego typu ,,poświęcenia” warto rozważyć zakup kuchni zasilanej elektrycznie.

Kuchnia elektryczna czy gazowa? Co wybrać?

W kuchniach gazowo-elektrycznych płyta zasilana jest gazem, z kolei piekarnik prądem. Tutaj temperatura rozkłada się równomiernie, przez co nie musimy martwić się przypaleniem. Mamy także możliwość kontrolowania działania grzałek, zarówno dolnej, jak i górnej. Wszystko wspomaga termoobieg. Jak więc widać, możliwości mamy tutaj całkiem sporo w porównaniu z kuchnią gazową. Mamy także o wiele więcej możliwości ustawień grzania – bo aż kilkanaście. Takie piekarniki dodatkowo nie wytwarzają spalin i są czyste w eksploatacji. Niestety, ale ma także jeden minus – taka kuchenka jest o wiele droższa od tej zasilanej gazem.

Na jaką kuchnię się zdecydować?

Kuchnie gazowe jak i elektryczne mają swoje minusy i plusy. To od nas zależy, na którą się zdecydujemy i na czym bardziej nam zależy. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam na szybkim zakupie, kuchnia gazowa sprawdzi się idealnie. Podgrzejemy szybko posiłki i nie wydamy fortuny. Jeśli jednak myślimy o sprzęcie na najbliższe kilkanaście lat, inwestycja w kuchnię elektryczną może okazać się koniecznością. Nie ma kuchni lepszych i gorszych, bowiem wybór ten zależy od wielu czynników, dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Musimy przemyśleć więc, która wpisuje się w nasze oczekiwania i wtedy kupić kuchnię gazową, bądź elektryczną.

Kuchnie gazowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here