Karmniki dla ptaków z drewna lub innych materiałów to akcesorium ogrodowe, które z pewnością przypadnie do gustu dzieciom oraz miłośnikom zwierząt. Ptaki są pożytecznymi stworzeniami, które pomagają m.in. w eliminacji szkodników, odchwaszczaniu ogrodu oraz ograniczaniu samoistnego roznoszenia się roślin samosiewnych. Jak wybrać odpowiedni karmnik do ogrodu?

Funkcjonalność karmnika dla ptaków
Bez względu na to, czy oglądamy karmniki z tworzywa sztucznego, czy karmniki dla ptaków z drewna powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność. Najłatwiejsze w czyszczeniu i usuwaniu resztek pożywienia są proste konstrukcje. Dzięki regularnemu sprzątaniu unikniemy rozwoju pasożytów oraz innych czynników chorobotwórczych.
Jeżeli mamy taką możliwość, nie sypmy pokarmu dla ptaków bezpośrednio do karmnika, lecz na tackę. Łatwo ją wyjąć, a tym samym wyczyścić. Wybierając karmnik dla ptaków, zwróćmy także uwagę na szczelność daszku konstrukcji – pokarm powinien być chroniony przed pleśnią oraz wilgocią.

Karmniki dla ptaków – estetyczne akcesorium ogrodowe
Każdy element, który znajdzie się w naszym ogrodzie, powinien zostać przemyślany. Karmniki dla ptaków z drewna lub też karmniki z tworzywa sztucznego mogą pełnić funkcję ozdoby. Właściciele nowocześnie zaaranżowanych ogrodów często rezygnują z tego typu wyposażenia w obawie o to, że zakłócą one estetykę projektu. Odpowiednio dobrane, np. karmniki z tworzywa sztucznego świetnie wkomponują się w każdą aranżację, również i nowoczesną, stanowiąc poniekąd jej dopełnienie.
W przypadku ogrodów utrzymanych w stylu rustykalnym, tradycyjnym czy vintage ciekawym rozwiązaniem będą karmniki dla ptaków z drewna. Alternatywą są konstrukcje w formie budek lęgowych.
Producenci zaskakują różnorodnością form karmników dla ptaków. Czasami są to tradycyjne konstrukcje, innymi razy wymyślne formy, które na pierwszy rzut oka nie zdradzają swojego przeznaczenia. Bez względu na to, w jakim stylu został utrzymany nasz ogród, warto zadbać o dodatkowe akcenty, przyjazne zwierzętom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here