Dobry sen jest podstawą w odpowiednim funkcjonowaniu naszego organizmu. Niestety wiele osób ma z nim ogromny problem, co prowadzi do chronicznego zmęczenia. Skrajnym przypadkiem jest bezsenność, która potrafi bardzo komplikować życie. Z reguły ma ona podłoże psychiczne i jest trudna do wyleczenia.

Problem z bezsennością

Jaki materac wybraćW przypadku kiedy nie potrafimy zasnąć, warto szybko skonsultować się ze specjalistą, który powinien ukrócić nam cierpienia. Jeśli jednak nie mamy problemów z zasypianiem, ale często czujemy się niewyspani być może problem leży po stronie długości naszego snu. Warto wiedzieć, że nasz cykl snu trwa około półtorej godziny. W tym czasie przechodzimy przez wszystkie fazy snu, od płytkiego do głębokiego. Dlatego też specjaliście zalecają, aby czas jaki poświęcamy na spanie stanowił wielokrotność półtorej godziny. Jeśli budzimy się pod koniec naszej fazy snu, powinniśmy czuć się wypoczęci. Jednak kiedy wstaniemy w połowie, często jesteśmy otępiali i zmęczeni. Dlatego też czasami lepiej jest spać 7,5 godziny, niż 8 godzin. Jednak co jeśli śpimy wystarczającą długość czasu, a nadal wstajemy nieprzytomni? Najprawdopodobniej problemem w tej sytuacji jest jakość naszego snu. Warto zacząć od wywietrzenia pomieszczenia przed snem i spania w temperaturze nieco niższej niż w innych pokojach.

Jaki materac wybrać?

Kolejnym krokiem jest odpowiedź na pytanie jaki materac wybrać? Oczywiście rynek oferuje wiele możliwości, ale postaramy się pokrótce opisać rodzaje dostępnych materacy. Po pierwsze możemy spotkać się z materacami piankowymi. Są one coraz bardziej popularne wśród odbiorców, ponieważ wraz z rozwojem technologii polepszyła się ich jakość. Materace piankowe mogą być złożone z dwóch różnych pianek, posiadać wkładki żelowe, a nawet być nasączone specjalnymi olejkami. Jednym z popularniejszych typów materacy na rynku są materace bonnellowe. Posiadają one w swoim wnętrzu sprężyny. Tutaj również możemy wyróżnić wiele rodzajów, a im ciekawsze rozwiązania, tym więcej przyjdzie nam wydać pieniędzy. Przy wyborze materaca bonnelowego warto zwrócić uwagę na jakość sprężyn. Ciekawym rozwiązaniem są materace lateksowe. Cechują się one bardzo wysoką elastycznością oraz przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu są w stanie dostosować się do kształtu ciała użytkownika, co przekłada się na wygodę i komfort. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są materace kieszeniowe, czyli takie które posiadają sprężyny schowane w osobnych kieszeniach. Dzięki temu każda sprężyna pracuje niezależnie od innych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here