W odróżnieniu od tradycyjnych termometrów rtęciowych i elektronicznych nowoczesne urządzenia działające na podczerwień są bardziej higieniczne, bo pozwalają na pomiar temperatury ciała w sposób bezdotykowy. Urządzenie typu Meriden termometr medyczny TM 19 wystarczy zbliżyć na kilka centymetrów do czoła, ucha lub wewnętrznej części nadgarstka, by zmierzyć temperaturę ciała. Sam pomiar jest znacznie szybszy niż przy zastosowaniu klasycznego termometru i zajmuje zaledwie sekundę.

Charakterystyka termometrów bezdotykowych

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów termometrów na podczerwień przeznaczonych do bezdotykowego pomiaru temperatury u dzieci i dorosłych. Są to urządzenia elektroniczne, z zasilaniem bateryjnym lub wyposażone w niewielki akumulator, który można ładować przez złącze USB lub dedykowaną ładowarkę. Przykładem termometru zasilanego dwiema bateriami typu paluszki jest Meriden termometr medyczny TM 19. Urządzenie, podobnie jak wiele innych termometrów bezdotykowych, zostało wyposażone w niewielki ekran LCD, na którym wyświetlają się aktualne wartości pomiaru temperatury. Termometr medyczny Meriden TM 19 wyposażony jest również w funkcję zmiany skali temperatury ze stopni Celsjusza na Fahrenheita, sygnalizację rozładowania baterii i automatyczny wyłącznik, który zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii.

Zalety termometrów na podczerwień

Największą korzyścią ze stosowania termometru bezdotykowego jest szybki i higieniczny pomiar temperatury. Takie urządzenia jak Meriden termometr medyczny TM 19 wyposażone są również w funkcję dźwiękowego sygnalizowania podwyższonej temperatury oraz funkcję zapisu ostatnich dziewięciu pomiarów, co zapewnia większą wygodę kontroli temperatury u chorej osoby. W przypadku termometru medycznego Meriden TM 19 dźwięki można wyłączyć, co jest szczególnie przydatną opcją przy badaniu temperatury u śpiących dzieci i niemowląt. Co warte podkreślenia, termometry bezdotykowe z powodzeniem mogą być również stosowane do mierzenia temperatury różnego rodzaju przedmiotów czy cieczy. W związku z tym przydają się także w kuchni.

Szukając dobrego termometru na podczerwień, warto sięgnąć po urządzenia poręczne i kompaktowe, z czytelnym, najlepiej kolorowy ekranem, funkcją sygnalizacji podwyższonej temperatury, automatycznym zapisem ostatnich wyników pomiarów, przystosowanego do mierzenia temperatury ciała i różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Oczywiście warto szukać urządzenia możliwie taniego, ale gwarantującego wysoką precyzję pomiarów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here