Niekiedy brak dostępnego miejsca lub inna konieczność sprawiają, że nie chcemy decydować się na duży ekspres do kawy. Czy mini urządzenie będzie w stanie z powodzeniem go zastąpić? Nowoczesna technologia dowodzi, że tak! Jakie są najważniejsze zalety współczesnych małych ekspresów do kawy? Kto najczęściej z nich skorzysta?

Mini ekspres do kawy idealny do każdej kuchni

Niektórzy miłośnicy kawy błędnie uważają, że ze względu na małą powierzchnię kuchni nie mogą sobie pozwolić na posiadanie ekspresu. Nic bardziej mylnego. Mini ekspres do kawy w niczym nie ustępuje swoim większym odpowiednikom – innowacyjne rozwiązania w wielu przypadkach sprawiły, że nie sposób odmówić im funkcjonalności. Dobrym tego przykładem jest urządzenie Nespresso Essenza Mini o szerokości zaledwie 8 cm. To naprawdę niewiele i niemal każdy jest w stanie wygospodarować taką przestrzeń, aby delektować się pyszną kawą.

Wysokie ciśnienie w małym ekspresie

Mini ekspres do kawy potrafi wydobyć z kapsułek wszystko, co najlepsze. Dzieje się tak za sprawą innowacyjnych rozwiązań oraz wysokiego ciśnienia. W przypadku ekspresów Nespresso to nawet 19 bar. Urządzenie w ciągu kilku sekund przebija kapsułkę i uwalnia z niej wszystkie walory starannie przygotowanej mieszanki. Zaledwie parę chwil dzieli użytkownika od możliwości delektowania się pysznym espresso, które z kolei stanowi idealną bazę do kolejnych wariantów kawy.

Design, który przyciąga wzrok

Wystrój kuchni ma dziś równie ważne znaczenie, co jej funkcjonalność. Nowoczesne małe ekspresy, w tym Nespresso Essenza Mini, często dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i designerskich. Mały ekspres do kawy może stanowić jej ozdobę, a jednocześnie doskonale wpisywać się w aranżację wnętrza!

Mały ekspres do kawy – duża porcja napoju

Małe rozmiary ekspresu do kawy nie wykluczają serwowania dużej porcji napoju. Wspomniany mały ekspres do kawy proponowany przez Nespresso, mimo swoich kompaktowych rozmiarów, obsługuje zarówno duże, jak i małe filiżanki. Pojemnik na wodę o objętości 0,6 litra nie jest być może imponujący w porównaniu do większych urządzeń, ale bez problemu można przy jego pomocy przygotować kawę dla dwóch osób. Mini ekspres do kawy stanowi więc idealne rozwiązanie z punktu widzenia mieszkających razem par!

Mleczne inspiracje na wyciągnięcie ręki

Obok popularnej „małej czarnej”, nie mniejszą popularnością cieszą się także kawy przyrządzone ze spienionym mlekiem – na przykład cappuccino z puszystą pianką czy delikatne latte. Aby móc delektować się nimi w domowym zaciszu, wystarczy wyposażyć się w mały ekspres do kawy i dobry spieniacz do mleka, np. Nespresso Aeroccino3, który wyróżnia się cichą pracą i doskonale radzi sobie z przygotowywaniem zarówno zimnej, jak i gorącej pianki o idealnie wyważonej konsystencji. Oba urządzenia nie zajmą wspólnie w kuchni więcej miejsca niż standardowy ekspres do kawy.

Mobilny ekspres do kawy

Niewielkie urządzenie, którego waga ledwo przekracza 2 kg, wyróżnia się mobilnością. Jeśli spotkanie w rodzinnym gronie odbywa się w salonie, bez trudu przeniesiemy tam także mini ekspres do kawy, aby uniknąć konieczności opuszczania bliskich w celu przygotowania kolejnej kawy w kuchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ulubiony ekspres do kawy zabrać ze sobą na krótki wyjazd, na przykład na działkę, przygotować kawę na tarasie lub w ogrodzie. Wystarczy podłączenie do prądu, aby również poza domem delektować się ulubionym napojem bez konieczności szukania kawiarni zapewniającej odpowiednio wysoki standard.

Ekologiczne rozwiązanie

Mały ekspres do kawy to również rozwiązanie korzystne z ekologicznego punktu widzenia. Nowoczesne urządzenia bywają wyposażone w automatyczny wyłącznik, dzięki czemu oszczędzają prąd. Również niższa moc przekłada się na mniejsze zużycie energii. Jeśli dodamy do tego kapsułki wykonane z aluminium (np. kapsułki do kawy dostępne w ofercie Nespresso), które jest w 100% odnawialne i może zostać poddane recyklingowi nieskończoną ilość razy, rozwiązanie zostanie docenione przez każdego, komu troska o środowisko nie jest obca!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here