Nadeszła najwyższa pora na kupno smartwatcha do biegania! Te małe urządzenia są bardzo przydatne i ciężko wyobrazić sobie profesjonalne bieganie bez nich. Dlatego każdy, kto chce podchodzić poważnie do tematu musi mieć własny inteligentny zegarek. Wybierając go, nie można zapomnieć o kilku ważnych cechach.

Nadajnik GPS

Nie jest obowiązkowy w smartwatchach do biegania, ale bardzo przydatny. Jeżeli zegarek jest w niego wyposażony, to praktycznie jest niezależny od telefonu. Zegarek sam wyrysowuje przebytą i zaplanowaną trasę, bez wsparcia ze strony smartphone.

Nadajnik GPS jest też ważny w konieczności lokalizacji, w awaryjnych sytuacjach. Jeżeli jest włączony to dodatkowy sygnał pomaga na odnalezienie właściciela smartwatcha. A w razie kradzieży – również samego smartwatcha.

Żywotność baterii

Jest to cecha, o której wiele ludzi zapomina. W dobie powerbanków, wydaje się, że żywotność baterii nie ma znaczenia. Tyle, że ciężko wyobrazić sobie biegacza, który w ręce trzyma powerbanki i na bieżąco ładuje baterię swojego smartwatcha do biegania. To byłaby absurdalna sytuacja.

Trzeba pamiętać, że z im większej ilości funkcji chcemy korzystać w jednym czasie, tym szybciej bateria będzie wymagała ponownego ładowania. Koniecznie należy, więc wybierać modele smartwatchy do biegania, które faktycznie wytrzymają kilka dni treningu. W końcu, gdyby wyładował się w jego trakcie i przestał zapisywać dane, to właściwie cały wysiłek należałoby powtórzyć.
W wypadku amatorów nie jest to bardzo problematyczna sytuacja, ale profesjonalista nie powinien wyruszać w trasę dopóki nie weźmie ze sobą przyrządu do pomiaru tętna. Jego kontrola jest spowodowana podstawowymi względami bezpieczeństwa w czasie treningu wysiłkowego.

Możliwość rozmawiania przez telefon

To bardzo ważna funkcja. Smartwatche do biegania, które ją posiadają – mogą z powodzeniem uzupełnić telefon. Każdą rozmowę można odebrać szybko i bez wyciągania smartphone z kieszeni. Jest to szczególnie ważne, gdy telefon znajduje się pod warstwami ubrania lub w zamykanej kieszeni.

Jeżeli smartwatch do biegania ma wbudowany głośnik, to umożliwia on rozmowę bez trzymania telefonu w ręce. Można rozmawiać ze znajomymi albo załatwiać interesy, nie przerywając treningu.

Smartwatche do biegania dostępne są w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here