Obrazy kubistyczne – dekoracja nie tylko dla koneserów sztuki

Trendy w świecie aranżacji wnętrz zmieniają się regularnie, jeśli więc chcemy stworzyć uniwersalny wystrój, warto zainspirować się sztuką. Bez względu na to, co jest teraz na topie, słynne dzieła sztuki zawsze doskonale się prezentują. Portret, martwa natura, a może abstrakcyjna kompozycja? W kolorze, a może w czerni i bieli? Poniżej znajdują się efektowne propozycje zebrane przez eksperta z Redro.pl.  

Na przestrzeni wieków pojawiło się wiele tendencji w sztuce, które charakteryzowały się całkowicie innym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość. Celem niektórych było wierne odwzorowanie świata, inne skupiały się przede wszystkim na roli koloru i światła. Wiek XX był szczególnie obfity w najrozmaitsze tendencje, które co i rusz zmieniały dotychczasowy porządek sztuki. Specjalista z Redro.pl postawił na kubizm. Obrazy i autorzy, którzy pojawią się w tym artykule, wprowadzą do naszego dotychczasowego wystroju całkowicie nową jakość:

Kubizm to wyjątkowy nurt w sztuce. Ci, którzy interesują się malarstwem, z pewnością kojarzą twórczość takich artystów jak Pablo Picasso, Francis Picabia czy Georges Braque. Ich kompozycje odznaczają się silnie zgeometryzowaną, prawie abstrakcyjną formą, która dzięki temu jest bardzo dynamiczna i żywa. Skąd taki pomysł na przedstawienie rzeczywistości? Chodziło o to, by na płaskim płótnie ukazać trójwymiarowy przedmiot. Dlatego artyści próbowali go zaprezentować  ze wszystkich stron, dekonstruując jego kształt. To sprawia, że dzieła te są tak wyjątkowe. No dobrze, a komu spodobają się takie obrazy? Powinien zdecydować się na nie każdy, kto lubi odważne stylizacje i szuka pomysłu na urozmaicenie nowoczesnej bądź eklektycznej aranżacji. – wyjaśnił nam ekspert z Redro.pl.

Obrazy inspirowane słynnymi dziełami

Obrazy inspirowane słynnymi dziełami

https://redro.pl/obrazy/tematy/malarstwo/kubizm/

Słynne arcydzieła są pilnie strzeżone w muzeach, dlatego dostęp do nich jest ograniczony. Jeśli jednak marzymy o tym, by móc każdego dnia cieszyć się swoim ulubionym malunkiem, z pomocą przychodzi nam drukowany na płótnie obraz. Kubizm zagwarantuje nam to, że pokój zyska całkowicie nową jakość, gdy pojawi się w nim reprodukcja Picassa lub kompozycja inspirowana pracą Braque’a. Sztuka nie ma terminu ważności i prezentuje się doskonale w każdym miejscu, dlatego możemy być pewni, że taka ozdoba sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Postawmy na portret lub zgeometryzowany pejzaż – w zależności od tego, jakie przedstawienie będzie do nas pasować. W związku z tym, że sztuka współczesna rządzi się swoimi regułami, płótno nie musi być oprawione w elegancką ramę. Jeśli zależy nam na surowym w wyrazie efekcie, znakomity rezultat zyskamy, gdy na ścianie pojawi się dekoracja pozbawiona oprawy.

Kolorowa kompozycja, która ożywi salon

Kolorowa kompozycja, która ożywi salon

https://redro.pl/obrazy/

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taki obraz? Kubizm pozwoli nam także wprowadzić do przestrzeni wyrazisty akcent kolorystyczny, o czym więcej powie nam specjalista od aranżacji wnętrz z Redro.pl:

Stylizacja wcale nie musi tętnić kolorami, by prezentować się efektownie. Wręcz przeciwnie – jeśli do stonowanej przestrzeni wprowadzimy jeden akcent, który przyciągnie wzrok i zrewolucjonizuje wystrój, wówczas uda nam się osiągnąć doskonały rezultat i wyeliminować ryzyko, że aranżacja będzie zbyt pstrokata na dłuższą metę. Warto zdecydować się na wielkoformatowe płótno, które stanie się dominantą w naszym salonie. Zawieśmy je nad kanapą lub na ścianie pomiędzy dwoma oknami. Szukając ciekawego wzoru, możemy także zainspirować się kolorem wybranym w tym roku przez Instytut Pantone. Classic Blue to piękny i szlachetny odcień niebieskiego, dlatego możemy być pewni, że kubistyczna kompozycja w tej tonacji nas zachwyci!   

Martwa natura idealna do każdego wnętrza

Martwa natura idealna do każdego wnętrza

Martwa natura to jeden z najpopularniejszych motywów w malarstwie, dlatego i w przypadku kubizmu nie mogło go zabraknąć. Takie przedstawienie będzie się znakomicie prezentować na ścianie nie tylko w salonie czy jadalni, ale także w kuchni. Przedstawienie, na którym znajdzie się bukiet kwiatów, apetyczne owoce i eleganckie naczynia, stanie się najlepszym zwieńczeniem pomieszczenia, w którym wraz z całą rodziną jadamy obiady.

Jeśli dysponujemy przestronnym metrażem, wybierzmy trzy lub cztery obrazy, z których skomponujemy na ścianie poliptyk. To świetny sposób na to, by urządzić duże wnętrze, które wcześniej sprawiało wrażenie za mało przytulnego. – doradził nam specjalista z Redro.pl.

Sztuka nie musi cieszyć naszych oczu tylko w muzeum. Jeśli chcemy, by nasze mieszkanie nabrało unikalnego charakteru, zainspirujmy się przygotowanymi przez eksperta propozycjami i wybierzmy drukowany na płótnie obraz, który dopełni naszą dotychczasową aranżację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here