Oświetlenie ledowe to temat, który towarzyszy nam już od kilku lat i z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Dlatego lampy ledowe do ogrodu czy domowe lampy uliczne przestają być niespotykane, a projektowanie oświetlenia do ogrodu właściwie zawsze spotyka się z wyborem oświetlenia LED.

Dlaczego oświetlenie LED do ogrodu jest ważne?

Lampy LED zewnętrzne są szczególnie potrzebne w momencie, w którym dni stają się coraz krótsze, a okołodomowe obowiązki wciąż pozostają takie same. Często nie chcemy kończyć grabienia liści lub prac w ogródku. Dlatego oświetlenie ogrodowe to zdecydowanie potrzebna rzecz – szczególnie w czasie jesieni lub zimy.
Zewnętrzne oświetlenie ledowe przydaje się też do podkreślenia elewacji domu, garażu i innych ważnych punktów. Dlatego warto by oświetlenie zewnętrzne działało w najważniejszych dla Ciebie miejscach nie tylko podczas zimy, ale przez cały rok. 

Nastrojowe lampy LED do ogrodu

Lampy zewnętrzne to nie tylko kinkiety ścienne, które oświetlą dojście do domu lub wjazd do garażu. Ważną częścią jest też stylowe wykończenie ogrodu i obejścia naszej posesji. Dlatego lampy LED do ogrodu są tak popularne i często wykorzystywane. 

Zadaniem oświetlenia LED nie jest wyłącznie zapewnienie światła, które rozświetli podwórze po zmroku, ale również walory estetyczne. Dlatego pochodnie LED należą do jednych z najczęściej wykorzystywanych produktów w tej kategorii – te niewielkie lampy można zamontować w dowolnym miejscu, a dzięki panelowi solarnemu po zmroku zepewnią niewielki, ale stylowy promień światła wokół siebie.

Popularne są również stojące oprawy oświetleniowe, które możesz postawić w dowolnym miejscu ogrodu i zapewnić światło w promieniu kilku metrów.

Oświetlenie tarasu, ścieżek, podjazdów 

Oświetlenie każdego rodzaju miejsca wiąże się z innymi lampami do tego przeznaczonymi. Jest jednak kilka rodzajów, które polecamy w wielu sytuacjach. Należą do nich kinkiety LED – możesz je zamontować na ścianie budynku, a ich wysoka szczelność sprawia, że opady atmosferyczne i niska temperatura są im niegroźne. Do oświetlania ścieżek polecamy wspomniane już wcześniej pochodnie LED. Wszystkie tego typu produkty są wyposażone w żarówki ledowe o wysokiej klasie energooszczędności.

lampa led

Lampy Nowodvorski Lhotse występują w różnych kształtach – jako kinkiety i ogrodowe lampy stojące

Kostki brukowe LED

Oświetlenie podjazdu jest problematyczne, bo zależy nam na tym, by widzieć dokładnie wjazd do budynku. Pomocnym w tej kwestii jest rozwiązanie takie jak kostki brukowe LED, które są bardzo wytrzymałe i poprowadzą Cię przez bramę wytyczoną ścieżką świetlną. Do tego typu produktów należą kostki brukowe Nostalit.

kostka led

Ledowe kostki brukowe z łatwością wpasują się do klasycznych odpowiedniczek

Wybierz lampy zewnętrzne designerskie

A co jeśli zależy nam nie tylko na dużej ilości światła? W tym przypadku możemy polecić Państwu designerskie lampy zewnętrzne LED. Zachwycić mogą również swoim stylem, dlatego jeśli celujesz w klasyczny wygląd – z pewnością znajdziesz lampy stojące i kinkiety o wykończeniu nawiązującym do minionych czasów. Dla osób, które preferują nowoczesny wygląd możemy polecić proste, ale stylowe lampy LED zewnętrzne. Prosty design wpasuje się do każdego rodzaju budynku, a przy okazji zapewni odpowiednią ilość światła – to dzięki mocnym diodom LED. 

Lampy designerskie Nowodvorski do ogrodu

Jednym z najważniejszych producentów lamp designerskich ogrodowych jest Nowodvorski. Ta Polska marka produkuje dziesiątki produktów oświetleniowych, które mogą zadziwić swoim kształtem, stylem, mocą świetlną, a także możliwościami. Jednym z popularnych rozwiązań jest zewnętrzna oprawa oświetleniowa Sirocco. Możesz z niej skorzystać na podjeździe czy w każdym innym miejscu na zewnątrz. Lampa stojąca oświetli teren wokół siebie, a dołączona do zestawu żarówka LED o mocy 6 watów nie wykorzysta dużej ilości energii elektrycznej.

oświetlenie

Lampa ogrodowa Nowodvorski Sirocco

Mamy nadzieję, że tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego oświetlenia LED do ogrodu. Polecamy wybór sklepu z oświetleniem LED, który oferuje setki modeli wysokiej jakości, co z pewnością pomoże wybrać produkty najlepsze do Państwa ogrodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here