Jeżeli Twoim życiowym żywiołem jest woda to windsurfing jest dyscypliną dla Ciebie. Jeśli lubisz czuć wiatr we włosach i lubisz adrenalinę – tym bardziej musisz spróbować windsurfingu.

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem powinno być znalezienie instruktora. Każda szkoła windsurfingu posiada wykwalifikowaną kadrę licencjonowanych instruktorów, pod okiem których zdobędziesz doświadczenie pozwalające na bezpieczne i samodzielne pływanie.

Szkół windsurfingu jest w Polsce bardzo dużo. Zanim wybierzesz konkretną warto sprawdzić kilka, porównać ofertę cenową, zakres usług, poziom wyszkolenia instruktorów. Jak wiadomo szkoła szkole nierówna, a to kto nas będzie uczył ma jednak ogromne znaczenie.

Dlaczego ze szkołą, a nie samemu? Wiele osób próbuje nauki windsurfingu na własną rękę. Nie jest to dobry pomysł. Choć w internecie nie brakuje instrukcji, materiałów video, poradników i osób, które służą dobrą radą, to jednak gdy w końcu jesteśmy na wodzie – to jesteśmy tam sami i sami musimy sobie radzić. Nie ma osoby, która nas pokieruje, pomoże, wskaże i skoryguje błędy. Poza tym w razie jakiejkolwiek niebezpiecznej sytuacji jesteśmy zdani na siebie.

Nauka windsurfingu w szkole to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale i efekty, które przychodzą dużo szybciej niż wtedy gdy próbujemy się uczyć na własną rękę. Głównie dzięki temu, że od razu zyskujemy masę przydatnej, fachowej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Poza tym instruktor jest z nami cały czas, i na bieżąco może korygować popełniane przez nas błędy.

Obozy windsurfingowe i kursy skierowane są właściwie do każdej grupy wiekowej i osób o różnym stopniu zaawansowania. Kurs trwa zwykle 7-10 dni. To okres intensywnej nauki, ale również zabawy, bo każdy kto spróbował windsurfingu wie jak wiele przyjemności dostarcza ta dyscyplina.

Akurat mamy okres wakacyjny, wiele osób spędza wakacje nad morzem bądź nad jeziorem. Warto sprawdzić czy gdzieś w pobliżu działa jakaś szkoła windsurfingu. Najwięcej jest ich oczywiście nad Bałtykiem, zwłaszcza na Półwyspie Helskim, ale można je też znaleźć na Mazurach, przy większych zbiornikach wodnych w całej Polsce.

Sezon na windsurfing trwa w Polsce jeszcze do końca września. Jest więc sporo czasu by znaleźć szkołę i zapisać się na kurs. Serdecznie zapraszamy na Windsurfing z Fun Surf.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here