Wrastający paznokieć potrafi skutecznie odebrać nam chęć do uczestniczenia w aktywnościach fizycznych, w niektórych przypadkach może ograniczyć nawet możliwość poruszania się.

Jak powstają wrastające paznokcie?

Na szczęście istnieje obecnie wiele placówek specjalizujących się w leczeniu chorób stóp, na przykład AnMedica – gabinet podologiczny Poznań.  Jaka jest przyczyna ich pojawienia się? Najczęstszą przyczyną jest brak umiejętności prawidłowego obcinania paznokci. Szczególnie młode osoby mają tendencję do zbyt krótkiego przycinania, co z biegiem czasu prowadzi do odkształcenia paznokcia i przebicia skóry palca.

Osoby z nadwagą dużo częściej są dotknięte tym problemem, poprzez nagły wzrost wagi może on występować u kobiet w ciąży. Czasami jest to wynik urazu lub rzadziej predyspozycji genetycznych.

Dlaczego z problemem warto zwrócić się do podologa?

Podolog to specjalista, który skupia się tylko i wyłącznie na leczeniu chorób i wad stóp. Dzięki precyzyjnej wiedzy jest w stanie poradzić sobie z problemem wrastających paznokci dużo lepiej niż chirurg. Posiada on szereg nowoczesnych i innowacyjnych metod leczenia, które są dużo skuteczniejsze niż skalpel chirurga. Dodatkowo dobry podolog wytłumaczy co robić, aby problem wrastających paznokci w Poznaniu nie powrócił.

Klamra ortonyksyjna Fraser’a bronią do walki z paznokciami, które wrastają

Sprawdzoną, nieinwazyjną metodą leczenia paznokci jest klamra Frasera. Zabieg polega na założeniu na paznokieć indywidualnie dobranej klamry, która spłaszczy płytkę paznokciową, nadając jej odpowiedni tor wzrostu. Dodatkowo w miejsce wrastania paznokcia zakłada się tamponadę, czyli miękki opatrunek mający na celu oddzielenie płytki od wałów okołopaznokciowych. Opatrunek jest nasączony substancjami odkażającymi, zmniejsza ucisk i stan zapalny.

Kiedy nieinwazyjne metody nie wystarczą

Niektóre gabinety podologiczne w Poznaniu posiadają w swoich szeregach wyspecjalizowanego chirurga. Gdy sytuacja jest bardzo ciężka, można zastosować operację plastyki wałów okołopaznokciowych. Chirurg usuwa wtedy przyczynę wielokrotnego wrastania, czyli przerośnięte wały okołopaznokciowe, starając się przy tym zachować pełną szerokość paznokcia. Czasami jest wtedy potrzebna konsultacja z fizjoterapeutą, gdyż proces może zaburzyć biomechanikę stopy. Dlatego warto wybrać gabinet podologiczny zatrudniający różnego rodzaju specjalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here