Byłeś już na urlopie? A może dopiero wyjeżdżasz? Czy jak większość osób w okresie wakacyjnym planujesz dłuższy wyjazd, by odpocząć i się zrelaksować? Czy zastanawiałeś się co pod Twoją nieobecność może dziać się w Twoim domu?

Wakacje? Nie dla złodziei

Sezon urlopowy to dla złodziei prawdziwe żniwa. To jedyny okres w roku kiedy większość lokatorów wyjeżdża na dłuższy odpoczynek, zostawiając swoje mieszkania i domy bez opieki. Pusty dom stwarza idealną sytuację do włamania. Niestety boleśnie przekonało się o tym już wiele osób, które po powrocie z wakacji spotkała niemiła niespodzianka. Włamanie, kradzież cennych przedmiotów – zamiast wypakowywania walizek czeka ich wymiana zamków i wizyta na komendzie.

Wyjeżdżaj z głową

Jeśli planujesz dłuższy urlop odpowiednio się do tego przygotuj. Po pierwsze poinformuj najbliższą rodzinę kiedy cię nie będzie. Poproś żeby ktoś zajrzał od czasu do czasu do domu czy mieszkania, podlał kwiatki. Przy okazji otworzył okno, zapalił światło czy włączył muzykę. Złodzieje obserwują mieszkania, i gdy przez kilka dni widzą, że nic się nie dzieje to dla nich sygnał, że lokatorzy wyjechali. Jakikolwiek ruch w mieszkaniu powinien ich wypłoszyć. Jeśli masz dobre relacje z sąsiadami i ufasz im również ich poinformuj o wyjeździe i poproś, żeby mieli oko na Twój dom czy mieszkanie. Oczywiście nie możesz oczekiwać, że będą czuwać w środku nocy, czyli wtedy gdy złodzieje najczęściej atakują. Jednak dodatkowa para oczu nie zaszkodzi.

Agencja ochrony – warto czy nie?

Powyższe przykłady to raczej amatorskie sposoby na wystrzeganie się złodziei. Mogą zadziałać, ale nie muszą. Jeśli szukasz czegoś pewniejszego wybierz agencję ochrony. Firma zainstaluje system alarmowy, który powiadomi ją gdy ktoś niepożądany zjawi się w domu. W ciągu kilku minut patrol dociera na miejsce i podejmuje stosowne kroki. Taka fachowa opieka sprawi, że będziesz mógł w spokoju oddać się wakacyjnemu odpoczynkowi, a Twój dom będzie bez Ciebie bezpieczny.

Jak znaleźć agencję ochrony?

Bardzo prosto – wpisz w wyszukiwarkę hasło systemy alarmowe warszawa. Nawet jeśli wyjeżdżasz za kilka dni zdążysz podpisać umowę i nawiązać współpracę z agencją ochrony, która zadba o bezpieczeństwo Twojego domu gdy Ty będziesz na wakacjach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here