10, 20 czy 120 zł za jedną żarówkę? Większość z nas chętnie wybierze pierwszy produkt, bo najtańszy. Jeśli jednak w grę wchodzi stosowanie żarówek WiFi, nie powinniśmy się kierować niskimi kosztami. Szybko się okaże, że to, co najtańsze, niewiele ma wspólnego z zaletami inteligentnych rozwiązań.

Promocja w dyskoncie – nie daj się nabrać

Spośród rozwiązań typu smart house swoje miejsce znalazły żarówki WiFi. To dzięki nim można samodzielnie decydować, jaka atmosfera będzie panowała w danym pomieszczeniu, zależnie od jego funkcjonalności, ale i danej sytuacji. Mamy na myśli produkty, które jako jedne z niewielu inteligentnych propozycji, nadają się do zastosowania w każdym mieszkaniu czy domu. To zaś oznacza, że nie trzeba budować typowego smart obiektu, by móc korzystać z żarówek WiFi.

Inteligentne żarówki coraz częściej pojawiają się w dyskontach, dodatkowo w promocyjnych cenach. Jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy te za kilkanaście złotych lub niewiele ponad dwadzieścia. Kusząca propozycja? Cenowo na pewno, ale musimy mieć na uwadze, że to produkt, który jednak znacząco różni się od renomowanych artykułów – żarówek WiFi dostępnych u sprawdzonych producentów, na przykład w Azzardo.com.pl.

Cena za jedną żarówkę WiFi, która wynosi ponad 100 zł, to przede wszystkim inwestycja w oszczędne i komfortowe oświetlenie. Ponadto jest to wydatek jednorazowy, bo taka żarówka – o ile kupowana nie w dyskoncie i na promocji – zaoferuje żywotność na lata użytkowania.

Różnice w produktach z promocji i oryginalnych

Większość żarówek WiFi dostępnych w dyskontach, to produkty uniwersalne. Pasują praktycznie do każdej lampy. Mogą one emitować różne kolory, ze względu na wyposażenie w diody LED RGB. Ich maksymalny strumień światła odpowiada mocy, jaką zapewnia klasyczna żarówka. I tu zaczynają się znaczące różnice w użytkowaniu.

Żarówka WiFi kupiona za kilkanaście złotych lub niewiele więcej, choć może świecić różnymi kolorami, to każdy z nich będzie miał inną moc, bo ta zmienia się w zależności od wybranej barwy. Podana zatem na opakowaniu wartość lumenów, to maksymalna możliwa moc strumienia, ale nie gwarantowana. Tego samego nie można powiedzieć o produktach ze wspomnianego sklepu, które cechują się odpowiednią jakością.

Druga kwestia, która budzi wiele wątpliwości, to zdalne sterowanie. Żarówki WiFi od renomowanych producentów są kompatybilne z aplikacjami, dzięki czemu można decydować o sposobie oświetlenia domu, mając przy sobie jest smartfona. Dyskontowe żarówki WiFi posiadają dołączony pilot, a to już znacząco zmniejsza komfort ich użytkowania.

Największy kłopot leży jednak w tym, że ten tani zamiennik nie może być niczym zasłonięty – nawet kloszem czy abażurem – bo zdalne sterowanie za pomocą dołączonego pilota, po prostu nie zadziała. I nie pomoże to, że zbliżymy się do lampy, by zmienić moc lub kolor strumienia świetlnego. Rozwiązanie smart wcale więc nie jest inteligentne i komfortowe.

Jeśli liczymy na kupno żarówek WiFi, którymi będzie można sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie, pragniemy strumienia świetlnego o odpowiedniej mocy i kolorze, a także możliwości zmiany ustawień pojedynczych żarówek, musimy zainwestować. Bądźmy jednak pewni, że produkty, które kosztują powyżej 100 zł, posiadają zalety i trwałość, których nie są w stanie zaoferować żarówki WiFi nabywane w marketach, za jedynie ułamek tej ceny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here