Właśnie się przeprowadziłeś i chcesz znaleźć najlepszy sklep obok nowego domu? A może twój ulubiony sprzedawca wypadł z rynku i musisz zmienić swoje zakupowe nawyki? Albo masz dość sklepów wielkopowierzchniowych i wolisz wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, kupując w mniejszych sklepach osiedlowych? W każdym z tych przypadków czekają cię poszukiwania, w których pomoc możesz znaleźć z różnych stron – przydadzą się sąsiedzi, wirtualna mapa sklepów czy zwyczajna uważność na spacerze. Pomożemy ci znaleźć nowy ulubiony sklep.

Czy masz ulubioną sieć?

Jeśli masz ulubioną sieć, sytuacja wygląda trochę inaczej. W nowym miejscu warto poszukać przedstawiciela tej właśnie sieci. Nawet jeśli nie będzie to koniecznie sklep obok twojego domu, może zechcesz nadłożyć nieco drogi, by móc robić tam zakupy. W tym przypadku pomocna będzie mapa sklepów danej sieci, jaką znajdziesz na stronie marki. Wystarczy wejść na stronę internetową sieci i poszukać zakładki, która może być oznaczona właśnie jako „mapa sklepów”, „znajdź sklep”, „lista sklepów” lub podobnie. Na owej liście wyszukujesz lub wybierasz swoje miasto – i już możesz sprawdzić, do którego sklepu masz najbliżej. Często tego typu mapy dostępne są również w aplikacjach danej sieci sklepów, dzięki czemu możesz szukać w drodze.

Mapa sklepów w okolicy

Poza tym mapa sklepów może funkcjonować też niezależnie od sieci. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową map Google i znajdziesz na niej swoją lokalizację. Aplikacja wyświetli wszystkie dodane do Google sklepy obok ciebie. To także świetny sposób na odnalezienie najbliższych pizzerii, burgerowni, pralni, bibliotek i innych przydatnych usługodawców. Możesz przy okazji sprawdzić opinie o tych miejscach wystawione przez innych użytkowników.

Poczta pantoflowa

W dobie nowoczesnych technologii „poczta pantoflowa” jest określeniem coraz rzadziej spotykanym, a to, do czego się odnosi, ma coraz mniejsze zastosowanie, a szkoda. Chodzi przecież o przekazywanie sobie najistotniejszych informacji w formie ustnej. Dzięki temu zachowana zostaje komunikacja w lokalnej społeczności. Ma to też cele praktyczne. A zatem jeśli zastanawiasz się, gdzie w okolicy znajdziesz najlepszy sklep, po prostu… zapytaj sąsiadów. Jeśli jesteś nowy w okolicy, nie bój się skorzystać z ich doświadczenia i wiedzy. Nikt nie powinien mieć nic przeciwko tego typu pytaniom, a niektórym mogą one nawet sprawić radość.

Przechadzka po okolicy

Spacer to także dobre źródło pozyskiwania informacji o okolicy. Tak się składa, że nie wszystkie sklepy należą do większych sieci i nie wszystkie są odnotowane przez Google. Zwłaszcza niewielkie osiedlowe sklepiki mogą się wymykać nowoczesnym rozwiązaniom. Nie znaczy to, że nie są warte uwagi, bo nierzadko mają bardzo dobre jakościowo zaopatrzenie. Jednak by je znaleźć, potrzebna jest uważność, ponieważ sklepy te równie często nie wyróżniają się na tle szarych bloków. Mogą znajdować się w blaszanych budach albo nawet na parterach bloków. Trzeba więc mieć oczy otwarte.

Znalezienie najlepszego sklepu w okolicy nie jest takie łatwe, ale szukanie może być całkiem przyjemne, bo pozwala lepiej poznać okolicę i odkryć przy okazji inne interesujące miejsca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here