Firmy przewozowe zawsze dokładają wszelkich starań, by paczki dotarły na wskazany adres w nie naruszonym stanie. Niestety, w trasie czeka na nie sporo zagrożeń, które nie zawsze da się wyeliminować. Z tego względu wiele osób zastanawia się, czy warto ubezpieczyć przesyłkę. Wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ta usługa oraz kiedy powinno się na nią zdecydować!

Czy warto ubezpieczyć przesyłkę?

Możliwość zapewnienia paczce dodatkowej ochrony to przydatna usługa, ale opłaca się jedynie w konkretnych sytuacjach. Jak ocenić, czy warto ubezpieczyć przesyłkę? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wartość przesyłanych przedmiotów. Jeśli są delikatne i/lub mają dużą wartość pieniężną albo sentymentalną, jak najbardziej można wykupić dodatkową polisę. Kiedy jednak zawartość paczki to towary o małej wartości (poniżej 100 zł), nie ma sensu w nie inwestować – większość firm w cenie nadania uwzględnia koszt standardowego ubezpieczenia.

Paczkę warto ubezpieczyć wtedy, gdy wysyła się przedmioty, których utrata lub zniszczenie byłyby wyjątkowo kłopotliwe i mogłyby narazić na straty. Wśród przykładów można wymienić m.in.:

  • sprzęt elektroniczny,
  • biżuterię i perfumy,
  • rękodzieło,
  • umowy i inne ważne dokumenty.

Przy tym trzeba jednak pamiętać, że każda firma przewozowa proponuje własne stawki, a także może w odmienny sposób podchodzić do całej usługi (np. nie obejmie polisą przesyłek zawierających wybrane niedozwolone przedmioty). Dlatego przed wysyłką towaru o wyższej wartości warto sprawdzić, czy nie znajduje się on na liście towarów zakazanych w transporcie. Jeśli tak niestety, ale nie będzie można go wysłać ani tym bardziej dodatkowo ubezpieczyć.

Co gwarantuje ubezpieczenie przesyłki?

Ubezpieczenie przesyłki to rodzaj polisy, która zapewnia wypłatę odszkodowania w razie uszkodzenia, zniszczenia lub zagubienia paczki. Zwykle świadczenie jest o wiele wyższe niż w przypadku standardowego ubezpieczenia gwarantowanego przez firmę kurierską. Dzięki niemu można ze spokojem ducha wysyłać wszelkie paczki, ponieważ w razie kłopotów otrzyma się stosowną rekompensatę finansową.

Dzięki ubezpieczeniu przesyłki można być spokojniejszym po nadaniu paczki. Nie ma sensu denerwować się przez kilka czy nawet kilkanaście dni – wystarczy niewiele dopłacić do kosztów wysyłki, by nie musieć się martwić. Nie ma sensu ryzykować i narażać się na straty finansowe.

Jak ubezpieczyć przesyłkę?

Każda firma kurierska ma własny cennik, dlatego ubezpieczenie przesyłki może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Wysokość stawki jest zależna od wielu kryteriów, zazwyczaj dokładnie opisanych w regulaminie. Z tego względu przed nadaniem paczki dobrze jest zorientować się, który przewoźnik proponuje najbardziej opłacalną opcję.

Specjalne platformy online pozwalają sprawnie porównać oferty wszystkich znanych firm kurierskich. Jedną z najlepszych platform tego typu jest Apaczka.pl. Z jej pomocą można w kilka chwil znaleźć najtańszy wariant wysyłki z ubezpieczeniem, a następnie opłacić i nadać przesyłkę. Platforma posiada również ofertę skierowaną dla przedsiębiorców z branży e-commerce.

Więcej informacji o platformie znajdziesz na: https://www.apaczka.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here