Doradca klienta jest dość popularnym zawodem. Może się wydawać, że taka praca nie zapewni nam wynagrodzenia, za które będziemy mogli utrzymać się samodzielnie, wynajmując mieszkanie czy opłacając samodzielnie rachunki. Jednak sporo tak naprawdę zależy od miejsca, w którym się zatrudnimy. Jak wygląda to w rzeczywistości? Czy naprawdę z wynagrodzeniem jest, aż tak źle? Ile zarabia doradca klienta i co wpływa na jego wynagrodzenie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-doradca-klienta/ 

Praca doradcy klienta – jak wygląda, wymagania i obowiązki

Praca doradcy klienta zależy przede wszystkim od miejsca naszego zatrudnienia. Zupełnie inne obowiązki będziemy mieli w sklepie z ubraniami, elektroniką czy też w sklepie spożywczym, zdecydowanie inne obowiązki będą czekały nas na przykład w salonach sieci telefonii komórkowej takie jak na przykład Play czy Plus.

Nasze zarobki uzależnione są od wielu czynników. Są to na przykład wielkość firmy, wymiar etatu, wiek, doświadczenie, lokalizacja firmy i tym podobne. Bardzo często możemy spotkać się także z premią sprzedażową. Jest to premia przyznawana za każdy sprzedany produkt, za który otrzymujemy procent dodatkowego wynagrodzenia.

Co wpływa na wynagrodzenie doradcy klienta?

Na wynagrodzenie doradcy klienta wpływa kilka czynników. Jednym z nich jest staż pracy. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi małą część pensji jego doświadczonego kolegi. Na wynagrodzenie wpływ ma również wielkość firmy. Rodzinne firmy, nie są zazwyczaj w stanie zaoferować większego wynagrodzenia takiego, które oferują wielkie zagraniczne korporacje. Zdecydowana większość dużych firm oferuje również bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Niestety na taką przyjemność nie mogą pozwolić sobie małe działalności. Na wynagrodzenie wpływ ma również lokalizacja danej firmy. Może okazać się, że dwie podobne do siebie firmy mogą oferować odbiegające od siebie wynagrodzenia, które oferowane są pracownikom.

Ile zarabia doradca klienta?

Przeciętne zarobki młodszego doradcy klienta w naszym kraju wynoszą 3800 zł brutto. Jest to o 900 zł mniej od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Połowa osób zarabia mniej, a kolejne 50% zarabia więcej. Na umowie o pracę na takim stanowisku możemy liczyć na 2767 zł. Na umowie zlecenie zarobimy 2872 zł netto, a na umowie o dzieło będzie to kwota 3283 zł netto. Jeżeli pracujemy na zasadach umowy B2B, nasze wynagrodzenie będzie wynosiło 3148 zł netto.

Zobacz też: http://www.rajnet.pl/jak-zostac-doradca-klienta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here