Fizjoterapia to szereg metod leczniczych związanych z rehabilitacją medyczną, które mają na celu zapobiegać postępom lub nawrotom choroby oraz pozwolić usunąć skutki choroby i powrócić do pełnej sprawności po jej przebyciu. Osoby, które lubią sport, są aktywne fizycznie, mają chęć do nauki z dziedziny medycyny, pragną pracować z ludźmi to powinny rozważyć pójścia na studia, fizjoterapia.

Fizjoterapia, studia gdzie najlepiej?

Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie oferuje wszystkie stopnie studiów z zakresu fizjoterapii. Szkoła ta powstała z myślą utworzenia kierunku studiów jakim jest fizjoterapia, gdyż jest bardzo duże zapotrzebowanie na usług wykwalifikowanych i dobrych w tym co robią fizjoterapeutów. Wyszkolona i w pełni profesjonalna kadra uczelni pozwoli swoim studentom na przygotowanie się do późniejszej pracy w każdym rodzaju placówki służby zdrowia. Studia, fizjoterapia to kierunek przyszłościowy i dlatego też MUM zagwarantuje swoim studentom, przebycie tej drogi nauki w tej dziedzinie w sposób ciekawy, skuteczny i profesjonalny. Obok wiedzy teoretycznej, przygotowanie praktyczne z każdego przedmiotu realizowane jest na najwyższym poziomie.

Mazowiecka Uczelnia Medyczna oferuje trzyletnie studia licencjackie, zakończone obroną pracy dyplomowej i uzyskania tytułu licencjata, a następnie uzupełniające dwuletnie studia magisterskie, bądź jednolite studia magisterskie zakończone obroną pracy magisterskiej i zdobyciem tytułu magistra. Dodatkowe kwalifikacje student może zdobyć uczęszczając na praktyki zawodowe w placówkach medycznych bądź w trakcie ćwiczeń klinicznych. Bardzo dużym ułatwienie dla przyszłych studentów jest rekrutacja bez obowiązku przejścia egzaminów wstępnych. Dla osób, które uzyskają najlepsze wyniki naukowe, uczelnia przyznaje stypendia. Warto również wspomnieć, że MUM, dostała pozytywną ocenę Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w sprawie oceny programowej na kierunku fizjoterapia na poziomie studiów I i II stopnia o profilu praktycznym.

Studia fizjoterapia i co dalej?

Studia, fizjoterapia, po skończeniu tego kierunku każdy student w pełni przygotowany jest do pracy w każdej placówce służby zdrowia jak i w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych lub w ośrodkach sportowych.Absolwenci szkoły Mazowiecka Uczelnia Medyczna posiadają wiedzę w zakresie podtrzymywania i przywracania sprawności fizycznej pacjentów w każdym wieku, profesjonalnego wykonania każdych zabiegów fizjoterapeutycznych, pracy w zespole oraz kontroli efektów jaki przynoszą leczenia fizjoterapeutyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here