Od pewnego czasu wegańskie kosmetyki do makijażu i ogólnej pielęgnacji biją rekordy popularności. Na fali zainteresowania nową linią kosmetyków coraz też więcej sklepów wprowadza swoje wegańskie propozycje. Świadomość wśród makijażowych fanów co do wegańskich kosmetyków jest tak duża, że dziś poszukiwane są naprawdę dobre jakościowo kosmetyki, które będą działać nie tylko z korzyścią dla skóry, ale i dla środowiska.

Wegańskie kosmetyki do makijażu – jak je rozpoznać?

Często sama nazwa nie wystarczy, bo fani wegańskich kosmetyków do makijażu chcą samodzielne sprawdzić, czy aby na pewno oferowane makijażowe cudo spełniało ich oczekiwania. Jak więc rozpoznać wegańskie kosmetyki? W pierwszej kolejności wystarczy po prostu zerknąć na opakowanie, a także ewentualne dodatkowe symbole, jakie mogą się na nim znajdować. Zwykle każdy wegański produkt posiada odpowiedni certyfikat (jednostki certyfikującej produkty wegańskie), który to potwierdza brak składników pochodzenia zwierzęcego w danym produkcie. Produkty takie zamiast certyfikat wegańskich mają nadane certyfikaty ekologiczny, a to nie to samo, bwcale nie wyklucza w składzie produktu obecności składników pochodzenia zwierzęcego. W takim przypadku koniecznie trzeba jeszcze sprawdzić skład kosmetyku.

Czego unikać, by mieć pewność, że wegańskie kosmetyki do makijażu były wegańskie?

Choć w większości przypadków konsument opiera się na deklaracjach marketingowych, jakie zostały umieszczone na opakowaniu produktu, to warto też dokładnie znać wytyczne, które klasyfikują dany produkt do grupy kosmetyków wegańskich. Tu koniecznie należy zwrócić uwagę czy w składzie produktu nie ma takich składników jak m.in. wosk pszczeli, kolagen, keratyna, lanolina, piżmo, chitozan czy jedwab. Niepożądany jest też niezwykle popularny dziś śluz ślimaka. Wszystkie te składniki nie są wegańskie, tak więc prawdziwy weganin powinien ich unikać.

Co jeszcze można zrobić?

Jeżeli konsument nie do końca jest pewien, czy wybrał kosmetyk do makijażu wegański, czy nie, można posłużyć się specjalną listą takich produktów, których wiele, w różnych formach i publikowanych przez wiele firm znajdziemy w internecie. Warto też pytać ekspedientki podczas zakupów.

Wegańskie kosmetyki do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here