Co większość Polaków robi w sobotni wieczór? Oczywiście – imprezuje. Nie ma się zresztą czemu dziwić: dużo pracujemy, ciągle się stresujemy, więc od czasu do czasu trzeba się w końcu jakoś wyluzować. Imprezy w gronie znajomych czy szalone noce w klubie wydają się zaś idealnym sposobem, by zapomnieć o tym, co trapi nas od poniedziałku do piątku. Do czasu… Na drugi dzień musimy bowiem mierzyć się z negatywnymi skutkami picia alkoholu. Jak szybko pozbyć się kaca? Które sposoby na kaca działają? Podpowiadamy, jak przeżyć trudny niedzielny poranek po imprezie!

Po pierwsze – letni prysznic

Dla wielu osób brzmi to jak banał – ale absolutną podstawą w walce z kacem po imprezie jest poranny, letni prysznic. Dlaczego higiena jest tak ważna? Na naszej skórze przez całą noc gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia i toksyny (szczególnie, jeśli imprezujemy w gronie palaczy). Dopóki ich z siebie nie zmyjemy, skóra nie jest w stanie swobodnie oddychać, przez co nasze ciało nie jest wystarczająco dotlenione – i cierpi podwójnie. Po przebudzeniu warto więc przemóc się, wstać z łóżka i wskoczyć pod prysznic.

Świeże powietrze czyni cuda

W czasie gdy – pluskając się pod prysznicem – staramy się powoli wracać do żywych, warto dokładnie przewietrzyć całe mieszkanie. Z takich samych powodów: wpuszczenie do domu świeżego powietrza pomoże dotlenić organizm i zadziała na niego orzeźwiająco (i otrzeźwiająco). Dobrze jest też wyjść na spokojny, długi spacer – poprawi on ogólne samopoczucie i sprawi, że kac z pewnością odpuści.

Sok pomarańczowy i pomidorowy

Często, wymieniając skuteczne sposoby na kaca, mówi się też o zbawiennym działaniu orzeźwiających soków owocowo-warzywnych. Pomogą nawodnić organizm i są treściwsze niż woda mineralna. Oprócz soków warto też sięgnąć po kiszonki. Ogórki kiszone i kapusta kiszona zawierają naturalne probiotyki, które korzystnie wpływają na nasz organizm.

Elektrolity

Domowe sposoby na kaca pomagają łagodzić jego przebieg i trochę szybciej wrócić do formy. Jednak czasami mogą być potrzebne inne środki. Przed pójściem na imprezę warto wstąpić do apteki po rozpuszczalne w wodzie tabletki zawierające elektrolity– wspomagają one wyregulować gospodarkę wodną organizmu, który po dużej ilości alkoholu zmaga się z nieodpowiednim stopniem nawodnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here