Ten rzadki, ale niezwykle elitarny zawód, wciąż budzi zainteresowanie wśród wielu osób. Rynek zegarmistrzowski tylko czeka otworem na Twoje zlecenie. Czy jednak myślałeś kiedykolwiek o tym jak dokładnie wygląda praca osoby znajdujące się na takim stanowisku. Dzisiaj rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości i przybliżymy Ci jak wygląda praca z perspektywy tego fachowca! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zegarmistrz-jak-wyglada-praca/

Jak wygląda praca zegarmistrza jako właściciela biznesu?

W wielu przypadkach zdarza się, że zegarmistrz swój zawód wykonuje i jako przedsiębiorca, czyli prowadzi własną działalność gospodarczą. Wielu przypadkach również zegarmistrzowie odziedziczą ją swój warsztat po swoich przodkach. Razem z warsztatem zawdzięczają im również fakt w ręku i umiejętności. Nie bez znaczenia jest to posiadanie specjalistycznego sprzętu do pracy z moimi przedmiotami. Takiej pracy nie zabraknie przedmiotów takich jak okulary, lubię, śrubokręty czy lampki. Jest to jednak tylko mała Część asortymentu zakładu zegarmistrzowskiego, który taki specjalista będzie posiadał. Często zdarza się, że naprawa zegarków to nie jedyne usługa, którą możemy przypisać zakładowi. Do usług zaliczają się również handel zegarkami, sprzedaż specyfików do konserwacji, ale również naprawy innych urządzeń elektrycznych czy mechanicznych rzeczy.

Praca z klientem – z życia zegarmistrza

Praca zegarmistrza z pewnością będzie pracą z klientami. Będą Oni przychodzili do ciebie ze swoimi problemami. Bardziej dokładnie z problemami dotyczącymi ich zegarków. Będą to zagadki wiekowe, zniszczone czy zaniedbane. Do Twojej roli nie będzie należało ocenianie ich czy komentowanie, ale naprawa. Jako przedsiębiorca musisz dbać o dobre imię swojego biznesu. To właśnie dlatego potrzebne ci będą zdolności interpersonalne. Czynności takie jak umawianie wizyt harmonogramu naprawczy negocjacja ceny za usługi wymagają odpowiedniego podejścia do klienta. Owszem, to Ty jesteś właścicielem swojego zakładu, ale nie znaczy to że możesz ignorować swoich klientów.

Praca zegarmistrza

Taka praca jest specjalistyczna, ale tym samym fascynująca. wiele zegarmistrzów jest również miłośnikami starych zegarów oraz złotymi rączkami z zamiłowania. W swojej w pracy sprawiasz, że sprzęt zamiast spisany na straty będzie odnowiony i za działa bez zarzutu. Uśmiech klienta oraz Twoje uczucie satysfakcji będą nie do opisania. Musisz pamiętać jednak, że taka praca zazwyczaj jest długotrwała. Nie da się dokładnie określić, ile godzin dziennie będziesz spędzać na naprawie oraz konserwacji zegarków, ale może zająć to sporo czasu. Nie należy się jednak zniechęcać ich spróbować swoich sił, jeżeli naprawdę czujemy, że taki zawód jest naszą pasją.

Zobacz też: http://www.skarbykaszub.pl/zegarmistrz-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:1    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki Bourjois
Następny artykułWybieramy lokówkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here