Włosy zniszczone nie są zbyt dobrą wizytówką dla kobiety. Wyglądają niczym siano i niestety jest to bardzo obrazowe, ale dobre określenie dla tego rodzaju włosów. Niektóre kobiety mają tak zniszczone ciągłym farbowaniem i stylizacją na gorąco włosy, że trudno określić, jaki miały one pierwotnie kolor i czy były kręcone, czy proste. Na zniszczone włosy jest tylko jedna rada – wzmożona, intensywna i przeprowadzona skutecznie regeneracja.

Jak się zatroszczyć o zniszczone włosy?

Podstawą jest oczywiście wyeliminowanie stylizacji lokówkami i prostownicami, a także intensywnego, częstego suszenia suszarką. Jeśli nie jest to możliwe – należy przynajmniej obniżyć temperaturę i maksymalnie ograniczyć czas kontaktu włosów z gorącym powietrzem. Druga istotną rzeczą jest wyprawa do drogerii, aby nabyć dobry szampon do włosów zniszczonych. Będzie on podstawą pielęgnacji. Co warto wybrać? Elseve szampon odbudowujący z uwagi na dobry skład jest w stanie zatroszczyć się nawet o bardzo zniszczone włosy, pozostawiając je gładszymi i lśniącymi. Dobrym wyborem będą też szampony marki Kerastase, które obecnie robią furorę wśród profesjonalnych kosmetyków chętnie używanych przez kobiety, które poszukują skutecznych rozwiązań. Warto przeanalizować składy oferowanych szamponów, aby nie było w nich szkodliwych parabenów i SLS-ów, które mogą tylko pogłębić problem zniszczonych włosów.

Prawidłowa pielęgnacja włosów

Szampon do włosów zniszczonych to nie wszystko, jeśli chce się naprawdę zatroszczyć o swoje pukle. Elseve szampon odbudowujący najlepiej stosować razem z odżywką z tej samej serii oraz specjalną maską regeneracyjną. Odżywkę należy stosować na mokre włosy przy każdym myciu. Z kolei maska jest niezbędna, aby uzyskać efekt silnej regeneracji raz na kilka myć – zamiast odżywki. W przypadku, gdyby kuracja odżywką, szamponem i maską nie przyniosła spektakularnego efektu po kilku tygodniach, można pokusić się o zastosowanie serum do włosów, którego zintensyfikowany skład ma bardzo silne działanie na kondycję włosa i pozwala osiągnąć piorunujący efekt już po jednym użyciu. Najlepszym sposobem na zregenerowanie włosów jest odstawienie na kilka tygodni prostownicy, lokówki i suszarki – włosy powinny schnąć na powietrzu. Po umyciu należy nałożyć odżywkę lub maskę i spłukać chłodną wodą, aby zamknąć łuski włosa. Taka terapia powinna zadziałać i włosy w krótkim czasie staną się jedwabiście gładkie, lśniące i bardziej sprężyste.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here