Każda kobieta marzy o pięknych, jędrnych i kształtnych piersiach, jednak nie wszystkie mogą się takim biustem pochwalić. Mnóstwo pań ma w związku z tym kompleksy. Najczęściej kobiety narzekają na zbyt małe piersi. Wobec czego coraz więcej z nich decyduje się na ich powiększenie. Jaką metodę wybrać? Co należy wiedzieć o każdej z nich?

Najstarsza metoda – operacja powiększenia biustu

Najstarszą z metod jest operacja powiększenia biustu, która polega na wszczepieniu implantów. Jest to opcja najbardziej inwazyjna, mogąca prowadzić do różnego rodzaju powikłań. Przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym, a po długiej rekonwalescencji pozostają po niej blizny. Pacjentka musi liczyć się również z kilkudniowym bólem po operacji powiększenia biustu, a także ze ścisłym przestrzeganiem zaleceń lekarza prowadzącego.

Jeszcze przed umówieniem terminu wszczepienia protez piersiowych, chirurg plastyczny dokładnie sprawdza stan zdrowia kobiety i wypytuje o przebyte choroby czy zażywane leki oraz wysłuchuje oczekiwań odnośnie wielkości i kształtu biustu. Należy pamiętać o tym, że lekarz ma prawo odmówić wykonania operacji jeśli uzna, że zagrażałaby ona życiu lub zdrowiu pacjentki lub wymagania dotyczące rozmiaru są nieodpowiednie, co spowodowałoby oszpecenie jej wyglądu.

Metody bezoperacyjne

Coraz więcej kobiet decyduje się na powiększenie biustu bez operacji, co nie tylko jest bezpieczniejsze dla organizmu, ale również nie pozostawia blizn, nie wymaga znieczulenia ogólnego i długiej rekonwalescencji. Piersi można powiększyć za pomocą kwasu hialuronowego, soli fizjologicznej czy własnej tkanki tłuszczowej. Wszystkie z tych metod doskonale nadają się do korygowania asymetrii biustu, ale również można wykorzystać je do powiększenia o 1-2 rozmiary. W przypadku wykorzystania własnego tłuszczu efekty zabiegu są długotrwałe, natomiast w pozostałych dwóch sposobach utrzymują się one do kilku lat.

Powiększenie biustu bez operacji jest doskonałą alternatywą dla kobiet, którym nie zależy na dużej wielkości, a jedynie na niewielkim powiększeniu czy wyrównaniu asymetrii i dodaniu piersiom jędrności oraz ładnego kształtu. Mimo, iż są to metody niemalże nieinwazyjne, to istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonania. W tym przypadku lekarz również może odmówić ich przeprowadzenia, jeśli uzna to za konieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here