Wiele kobiet z naturalnie prostymi włosami marzy o od czasu do czasu lekko kręconych lub falujących fryzurach. Najłatwiejszym sposobem na zmniejszenie liczby wizyt u fryzjera jest użycie lokówki. To bardzo łatwe w obsłudze i bezpieczne urządzenie, które pozwala osiągnąć zamierzone cele w ciągu kilku minut. Jednak nierówności lokówki i poszczególne modele na rynku mogą przynieść nam zupełnie inne rezultaty. Co więc warto wiedzieć przed zakupem?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-lokowke-wybrac-co-wziac-pod-uwage/

Na co zwrócić uwagę kupując lokówki?

Przed zakupem sprzętu musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Po pierwsze, musimy rozważyć efekt, jaki ma zostać osiągnięty. Dlatego powinniśmy zainteresować się technikami modelowania. Bardzo ważny będzie również rodzaj zastosowanej powłoki grzewczej i konstrukcja samej lokówki. Będziemy też potrzebować informacji o mocy grzewczej, możliwościach regulacji temperatury czy innych dodatkowych funkcjach i wyposażeniu. Ważną kwestią jest też kwota, jaką musimy wydać na zakupy.

Rodzaje lokówek

Tradycyjna lokówka – tego typu modele mają metalowe lub ceramiczne końcówki i boczne klipsy do trzymania włosów. Ich zaletą są wymienne techniki, dzięki czemu można uzyskać różnorodne efekty podczas stylizacji fryzur. Są one jednak używane tylko do zwijania suchych włosów, a rodzaj uzyskanego skrętu zależy od grubości pędzla. Ta tradycyjna wersja nie jest bezpieczna dla włosów, ponieważ wysoka temperatura, którą wytwarza, może uszkodzić włosy. Włosy należy dokładnie wysuszyć, aby uniknąć poparzeń. Nie zaleca się codziennego używania tego urządzenia.

Lokówko-suszarka to ciekawe połączenie lokówek i suszarek do włosów, dzięki czemu możemy jednocześnie suszyć i układać włosy. Modele te mają specjalne metalowe lub ceramiczne końcówki z wypustkami. Zaleca się stosowanie lokówek i suszarek do włosów, które służą głównie do tworzenia dużych loków i puszystości włosów. Ich istotną zaletą jest to, że mogą osiągnąć pożądane efekty w niskich temperaturach bez negatywnego wpływu na strukturę włosów. Wadą tego modelu jest ograniczona funkcjonalność. Trudno jest sprawić, by były zwinięte lub nawet małe. Bardziej nadają się do tworzenia dużych loków, falujących kształtów lub zwiększania objętości włosów.

Przeczytaj też: http://www.skarbykaszub.pl/jak-wybrac-dobra-golarke-do-twarzy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here