Farbowanie włosów, to jeden z najpopularniejszych zabiegów, którym poddają się kobiety. W końcu, każda z nich chce wyglądać dobrze każdego dnia i w każdej sytuacji. Są jednak takie chwile w życiu, kiedy nie powinno wykonywać się koloryzacji włosów. Do takich sytuacji należy zaliczyć przyjmowanie leków. Dlaczego tak jest?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/antybiotyk-i-farbowanie-wlosow/

Leki hormonalne, a efekty koloryzacji

Najczęstszym problemem, z którym muszą borykać się kobiety, są zaburzenia hormonalne. Chociaż wykonano już wiele badań w tym zakresie, nie ma jednoznacznej i potwierdzonej naukowo odpowiedzi na to, jaki wpływ na farbowanie włosów mogą mieć leki hormonalne.

Wielu doświadczonych fryzjerów miało już bowiem styczność z sytuacją, w której leki hormonalne wywarły ogromny wpływ na końcowy efekt koloryzacji włosów. Jak się bowiem okazuje pomimo, że leki nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, to ich efekty są trudne do przewidzenia. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w której uzyskany kolor jest zupełnie inny od oczekiwanego.

Antybiotyki

Ryzykownym momentem na wykonywanie koloryzacji jest również ten, kiedy przyjmuje się antybiotyki. Istnieje bowiem ryzyko, że uzyskany kolor będzie nie tylko daleki od oczekiwanego, ale także iż farba nie pokryje wszystkich włosów.

Warto pamiętać, że po kuracji antybiotykowej, włosy mogą zmienić swoją strukturę. W związku z tym, włosy mogą zupełnie inaczej reagować na zabiegi koloryzacyjne. Jednak zarówno w przypadku przyjmowania antybiotyków, jak i leków hormonalnych, włosy mogą różnie zareagować na zabiegi pielęgnacyjne. Wszystko zależy od sposobu kuracji oraz indywidualnych reakcji organizmu.

Jeżeli więc w najbliższym czasie ma się w planach wykonanie koloryzacji włosów, a trzeba regularnie przyjmować jakiekolwiek leki, można udać się na wizytę do lekarza. Być może on będzie w stanie przewidzieć, czy przyjmowane suplementy będą miały duży wpływ na wygląd włosów. W ten sytuacji może pomóc także doświadczony stylista, który z pewnością nieraz miał styczność z takimi przypadkami.

Przeczytaj też: http://www.skarbykaszub.pl/techniki-makijazu-ktore-trzeba-znac/

[Głosów:12    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here