Posiadaczki falowanych bądź kręconych włosów marzą zwykle o kosmykach prostych jak drut i z ogromną zazdrością przyglądają się swoim koleżankom, które nigdy w swoim życiu nie musiały korzystać z prostownicy. Jeśli ty należysz do tego drugiego grona najprawdopodobniej z chęcią zamieniłabyś się ze swoją przyjaciółką, której kobiece fale robią wrażenie na wszystkich facetach. Jak zrobić loki prostownicą?

Falujące włosy bez lokówki

jak zrobić loki prostownicąTak to już jest – przedstawicielkom płci pięknej nigdy nie da się w stu procentach dogodzić. Całe szczęście dzięki odkryciom naszych koleżanek, kosmetyczek i fryzjerów możesz zawsze w dowolny sposób zmienić swój wygląd i uzyskać taki efekt, o jakim od dawna marzyłaś. Jeżeli zatem masz dość swoich idealnie prostych włosów i chciałabyś nadać im nieco zawadiackiego charakteru, po prostu spróbuj je zakręcić. Nie musisz w tym celu kupować lokówki czy nawet niewygodnych wałków. Zamiast tego pożycz od swojej koleżanki czy współlokatorki zwykłą prostownicę. Bo wbrew pozorom to urządzenie służy nie tylko do ujarzmiania kręconych czy falowanych włosów. Jeśli tylko chcesz, bez trudu dowiesz się, jak zrobić loki prostownicą, by swoją nową efektowną fryzurą zachwycić dosłownie wszystkich!

Przygotowanie włosów

Swoją nową niesamowitą fryzurę najłatwiej ci będzie przygotować na świeżo wypielęgnowanych włosach. Zanim zajmiesz się ich stylizowaniem, umyj je delikatnym i jak najbardziej delikatnym szamponem. Nałóż na nie sporą porcję odżywki i spłucz wszystko dużą ilością ciepłej wody. Taki prysznic możesz zakończyć oblaniem kosmyków zimniejszą wodą, która doskonale zamknie ich łuski i efektywnie je wygładzi. Następnie skorzystaj ze specjalistycznego preparatu mającego ochronić włosy przed działaniem wysokich temperatur i nałóż go na wszystkie swoje kosmyki na całej ich długości.

Weź do ręki prostownicę, podłącz ją do prądu i nagrzej do temperatury wynoszącej około 200 stopni. Przygotuj swoje włosy do dalszych zabiegów stylizacyjnych – jeśli już wmasowałaś w nie ochronny preparat, bez trudu je rozczeszesz i wykonasz na nich równy przedziałek na samym środku głowy. Spróbuj utworzyć jeszcze jeden dodatkowy, poziomy przedziałek tak, aby ostatecznie uzyskać cztery w miarę równe partie włosów. Każdą z nich będziesz zajmować się oddzielnie, dlatego przypnij je do głowy specjalnymi klamrami lub zwykłymi spinkami czy wsuwkami.

Jak zrobić loki prostownicą?

Teraz rozpoczyna się prawdziwa stylizacyjna zabawa! Jak zrobić loki prostownicą? Weź do ręki pierwszą partię włosów i spróbuj rozdzielić ją dłońmi na kilka mniejszych fragmentów. Między nagrzane płytki prostownicy włóż pierwsze pasmo i owijaj je wokół prostownicy aż do samego czubka głowy. Przytrzymaj włosy w takiej pozycji przez kilka czy kilkanaście sekund (w zależności od preferowanego efektu) i sprawdź, jaki rezultat uzyskałaś. Jeśli nie jest on dla ciebie do końca satysfakcjonujący, możesz spróbować potrzymać włosy nieco dłużej między płytkami prostownicy, jednak uważaj, aby nie zadziałać na nie zbyt wysoką temperaturą. Jeżeli czujesz, że twoja głowa robi się zbyt ciepła, spróbuj poluzować trochę ucisk lub zmniejszyć temperaturę urządzenia bądź krócej przytrzymywać je na włosach. Z każdą wydzieloną partią kosmyków powinnaś postąpić dokładnie tak samo. Efekt końcowy na pewno od razu cię zachwyci!

A może jednak wałki?

jak zrobić loki prostownicąMimo iż w Internecie można znaleźć wiele dokładnych instrukcji, które pokazują, jak zrobić loki prostownicą, sama ta czynność nie jest wcale taka prosta. Najprawdopodobniej dopiero po kilkukrotnych próbach uda ci się osiągnąć taki efekt, o jakim marzyłaś od samego początku. Będziesz musiała kombinować z ustawieniami samej prostownicy i zmieniać jej temperaturę bądź czas przytrzymywania w niej kosmyków, sprawdzając, jak prezentują się końcowe loki. Jeżeli to wszystko jest dla ciebie zbyt trudne, nie masz czasu na bawienie się z włosami lub po prostu nie chcesz przesadnie ich męczyć, taką prostownicę zawsze możesz zastąpić zwykłymi wałkami.

Mimo iż stosowane były one już przez nasze mamy i babcie, wciąż bez trudu można je kupić w każdym sklepie kosmetycznym i drogerii. Nawinięte na nie pasma pozostawisz na noc, a rano, gdy tylko je ściągniesz, ujrzysz na swojej głowie ogromną ilość niesamowitych loków i fal. Taką fryzurę wykonuje się bez żadnych problemów i to niemalże przy zerowym wysiłku. Musisz tylko dobrze nawinąć włosy na wałki i położyć się z nimi spać – to wszystko!

Oczywiście z prostych włosów jesteś w stanie wyczarować znacznie więcej fantastycznych i efektownych fryzur. Jeżeli loki nie do końca cię przekonują lub uważasz, że nie pasują one do twojego kształtu twarzy, zabaw się ze zróżnicowanymi upięciami. Jednego dnia wykonaj sobie prostego warkocza, a drugiego zdecyduj się na stworzenie dwóch zabawnych kucyków. Każdego dnia możesz wyglądać zupełnie inaczej, jeśli tylko zabawisz się swoją prezencją!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here