Skóra wokół oczu bardzo często jest w stanie zdradzić wiele na nasz temat. Jej specyficzna budowa, nieco różniąca się od skóry pokrywającej całą twarz, powoduje, że szybciej pojawiają się na niej oznaki zmęczenia, ale też stresu czy niezdrowego trybu życia. Niestety bywa też pomijana w codziennej pielęgnacji albo traktujemy ją tak samo jak całą twarz, choć wymaga nieco więcej uwagi. Dobrym rozwiązaniem są płatki pod oczy o silniejszym działaniu. To prosty sposób na to, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby skóry wokół oczu.

Dlaczego płatki pod oczy?

Oczywiście można pokusić się o zastosowanie kremów czy specjalnych produktów zakończonych masującymi rolkami czy kuleczkami. Zawsze warto sprawdzić różne możliwości, jednakże płatki pod oczy na noc mają pewną przewagę nad innymi rozwiązaniami. Fakt, że pozostają one na skórze aż do rana powoduje, że składniki aktywne mają znacznie więcej czasu na rozpuszczenie się i wchłonięcie nawet w nieco głębsze warstwy skóry. W ten sposób są w stanie zniwelować najczęstsze bolączki strefy wokół oczu. A do tych należy między innymi opuchlizna, ale też pojawianie się oznak starzenia takich jak zmarszczki czy kurze łapki. Po zarwanej nocy mogą dojść też sińce czy worki pod oczami. Zaś zamiłowanie do kąpieli słonecznych przyspieszy proces powstawania zmarszczek i przebarwień. Wszystkie te elementy z kolei mogą w dłuższej perspektywie przełożyć się na przedwczesne starzenie się skóry.

Jakie płatki pod oczy wybrać?

Wobec takiej perspektywy warto poświęcić nieco uwagi na wybór odpowiednich produktów. Ważne, żeby w skład wchodziły substancje aktywne, które mają zdolność do nawilżania cery wokół oczu, wygładzania jej, a jednocześnie odżywiania. Dobrze też jeśli przy okazji będą w stanie zredukować zasinienia, obrzęki czy podrażnienia. Ciekawym rozwiązaniem są chociażby płatki pod oczy na noc Liftactiv. Ich głównym składnikiem jest kwas hialuronowy w postaci opatentowanych mikrostożków przenikających do skóry w ciągu całej nocy. Sam kwas hialuronowy zresztą jest pochodzenia naturalnego i odpowiada za nawilżanie cery i utrzymanie jej prawidłowego poziomu nawodnienia. Jednocześnie wiąże się to z jej widocznym  wygładzeniem i odmłodzeniem czy poprawą elastyczności. Zaletą jest na pewno fakt, że pierwsze efekty są widoczne już następnego ranka. Wówczas skóra wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta i świeża. Hialuronowe płatki tego typu można stosować raz w tygodniu. Po tym czasie można zaobserwować delikatny efekt liftingu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here