W swoim życiu słyszeliśmy o wielu chorobach, w tym chorobach skóry. Być może schorzenia dopadały naszych najbliższych, przyjaciół, znajomych, a niejednokrotnie również nas samych. Do raczej rzadkich chorób możemy zaliczyć chorobę róża. Co to takiego? Otóż róża jest chorobą skóry i tkanki podskórnej, która jest wywoływana przez paciorkowce. Paciorkowce, które nazywają się Streptococcus pyogenes, zwykle do naszego organizmu przedostają się przez skórę. Jednak dotyczy to skóry uszkodzonej, a więc wszelakiego rodzaju skaleczeń, ran czy owrzodzeń.

Warto wiedzieć o objawach

Róża, w odróżnieniu od chorób rozwijającym się powoli i często przy tym pozostającą bez jakiś zauważalnych objawów, pojawia się zwykle nagle, można śmiało powiedzieć, że z zaskoczenia. Zwykle ta choroba ma szybki przebieg. Wtedy możemy zauważyć rumień w okolicach nosa lub policzków, ale także zapalenie często zlokalizowane jest na nogach. Oprócz tego charakterystycznym objawem wystąpienia choroby róży jest bardzo wysoka temperatura ciała człowieka, dochodząca do czterdziestu stopni Celsjusza, a nawet przekraczająca czterdzieści kresek. Przy tym może pojawić się ogólne osłabienie ciała, a także mocne dreszcze. W okolicach pojawienia się rumienia zwykle skóra piecze oraz możemy zaobserwować jej świąd, a także nadmierne ocieplenie. Innym z objawów przy pojawieniu się róży jest podwyższone OB i leukocytoza. Tej choroby nie można lekceważyć, gdyż może to źle odbić się na naszym zdrowiu teraz bądź również w naszej niedalekiej przyszłości.

choroba róża - przebieg i sposoby leczenie skuteczne

Odmieniona róża

Istnieje bardzo wiele odmian tej choroby, a ściślej mówiąc jest ich sześć: róża pęcherzowa, róża krwotoczna, róża zgorzelinowa, róża wędrująca, róża nawrotowa i róża nowotworowa. Z pewnością najgorzej brzmi ostatnia odmiana choroby, a więc róża nowotworowa, która powoduje nieuchronnie zbliżające się przerzuty nowotworowe. Jeśli zatem zlekceważymy sprawę, może nas spotkać szereg powikłań w postaci zapalenia naczyń limfatycznych, zapalenia naczyń krwionośnych, upośledzenia krążenia, a nawet śmiertelna sepsa. Aby wyleczyć to schorzenia, trzeba natychmiast udać się do swojego lekarza rodzinnego. Zwykle w takich przypadkach, po ówczesnym wstępnym rozpoznaniu i postawionej odpowiedniej diagnozie, lekarz kieruje pacjenta do apteki w celu wykupienia antybiotyków, które są niezbędne do wyleczenia się i powrotu do zdrowia. Tak jest w tym łagodniejszych przypadkach. Niestety częściej pacjenci muszą przejść zalecaną antybiotykoterapię w szpitalu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ ważna jest tutaj higiena, a także opieka lekarzy i codzienne doglądanie ewentualnych zmian pojawiających się na naszej skórze.

Jeśli zauważysz niepokojące objawy to nie czekaj, tylko jak najszybciej udaj się do swojego lekarza!

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here