Czerwona twarz. Z czego się bierze? Co ją powoduje? Przyczyn jest wiele. Opisujemy kilka z nich. Przy okazji podpowiadamy, co można zrobić, żeby ognistość rozstała się z nami na możliwie jak najdłuższy czas. Na przykład warto mieć i wykorzystywać dobry krem na zaczerwienienia twarzy.

Czerwona jak cegła – ale dlaczego?

Wypieki na twarzy, sucha, zaczerwieniona, a nawet łuszcząca się skóra – to koszmar, z którym zmaga się wiele osób. Dlaczego tak się dzieje? Co jest źródłem czerwoności? Często trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Na pewno czerwona twarz to przejaw posiadania cery naczynkowej. Naczynka rozszerzają się, kiedy między innymi mamy kontakt z zimnym powietrzem, wysoką temperaturą, ostrymi przyprawami czy stresem. Także silne emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, mogą być przyczyną czerwoności. Suche, czerwone plamy na twarzy mogą wynikać również z alergii. Te natomiast są skutkiem między innymi kontaktu z psem czy kotem, ugryzienia owada czy świadomego bądź nie zjedzenia czegoś, co nas uczula. A skoro już przy żywności jesteśmy, to trzeba powiedzieć wprost, że twarz nabiera czerwoności, jeżeli pijemy dużo kawy, zwłaszcza mocnej, lubimy pikantne lub gorące dania oraz mamy słabość do alkoholu. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z upływem czasu i lat na cerze możemy zauważać coraz więcej czerwoności. Z każdą kolejną wiosną nasze naczynka krwionośne ulegają osłabieniu, a skóra jest coraz mniej odporna na działanie promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych. U wielu osób pojawia się również nadciśnienie tętnicze. Do tego czerwone plamy na policzkach to towarzyszki menopauzy, podobnie jak czerwona szyja oraz dekolt. Z kolei nagłe wypieki na policzkach przydarzają się kobietom w ciąży. W tym czasie karty rozdają hormony i to one mają znaczący wpływ na stan i wygląd cery. Również niektóre leki mogą wywoływać na twarzy czerwoność.

Oczywiście każdą budzącą wątpliwości zmianę na skórze: trądzik, obrzęk, świąd czy zapalenie, zawsze warto skonsultować z dermatologiem. Niewykluczone, że trzeba będzie sięgnąć po leki. A jeżeli czerwona twarz jest stanem stałym i może wynikać z przyczyn psychicznych, konieczna jest wizyta u psychologa. Również nadczynność tarczycy wchodzi w grę.

Krem, który pomaga

Osoby z wrażliwą i różową cerą śmiało mogą, a nawet powinny wypróbować krem Ekspert Nawilżenia od L’Oreal Paris. To kosmetyk nawilżający na dzień. Produkt redukuje zaczerwienienia na twarzy, łagodzi ściągnięcia, intensywnie nawilża (nawilżenie utrzymuje się przez 24 godziny) oraz koi skórę. Chroni też przed negatywnym działaniem mrozu. To dobry krem na zaczerwienienia twarzy, z którym cera odzyskuje między innymi gładkość oraz miękkość. Nie musimy tu obawiać się uczuleń. Jego formuła nie zapycha i nie obciąża skóry. Do tego dobrze się wchłania i nie pozostawia na buzi tłustej warstwy. Na uwagę zasługuje również przyjemny, delikatny zapach.

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here