Ciężkie poranki zdarzają się każdemu. Niezależnie od przyczyny, dla której zarwaliśmy noc, rano potrzebujemy czegoś, co nas postawi na nogi. Co wybrać? Oczywiście małą czarną!

Kawa czarna – 1400 milinów filiżanek dziennie

Aromatyczna czarna kawa to, zaraz po wodzie, najchętniej spożywany napój na całym świecie. Każdego dnia na wszystkich kontynentach wypija się jej około 1400 milinów filiżanek. Samo słowo „kawa” pochodzi z języka arabskiego. Oznacza siłę i wigor.

Kawa i jej początki

Kawa czarna zawdzięcza swoje istnienie krajom arabskim. Już w XVI wieku w Stambule zaczął się rozpowszechniać rytuał picia kawy. To właśnie tam powstała także pierwsza kawiarnia. Mimo, że początki lokalu były naprawdę trudne (założenie go spotkało się z licznymi protestami), z czasem zaczęli do niego przychodzić praktycznie wszyscy mieszkańcy miasta. Stopniowo kawiarnie zaczęły pojawiać się również w krajach europejskich. Pierwsze wzmianki o kawie w Europie zawdzięczamy niemieckiemu podróżnikowi Leonardowi Rauwolfowi.

Sposób na skuteczne pobudzenie

Niestety, zwykle po ciężkiej nocy nadchodzi jeszcze trudniejszy poranek. Mamy mnóstwo spraw do załatwienia, a obowiązki nie mogą dłużej zwlekać? Spróbujmy pobudzić się małą czarną – wystarczy kilka łyków, a po chwili poczujemy przypływ energii, która pozwoli nam zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami.

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na samodzielne przyrządzenie kawy, możemy skorzystać z innych rozwiązań. Jednym z nich jest zakup ekspresu do kawy na kapsułki – dobrym wyborem jest np. NESCAFÉ® Dolce Gusto®.

Kawa z ekspresu na kapsułki

Ekspres do kawy, kapsułki – potrzebujesz tylko tych dwóch elementów, aby twój ciężki poranek po nieprzespanej nocy zmienił się nie do poznania. Wystarczy, że włożysz ulubioną kapsułkę do urządzenia, naciśniesz guzik i 30 sekund później możesz delektować się pysznym napojem. Poprawa humoru oraz zastrzyk energii gwarantowane!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here