Testosteron należy do hormonów, które stanowią podstawowy męski steroidowy hormon należący do grupy androgenów. Syntezuje się on głównie przez jądra, a poza tym również przez nadnercza oraz jajniki. Pełni on odpowiednie funkcje w organizmie męskim. Sprawdź, co źle wpływa na testosteron!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-obniza-testosteron/

Rola testosteronu

W męskim organizmie odpowiada on za powiększenie członka i jąder oraz jego rozwój, przyczynia się również do obniżenia barwy głosu, a także wzrostu masy mięśniowej wraz z pojawieniem się owłosienia łonowego oraz na twarzy w okresie dojrzewania. Testosteron również odpowiada za produkcję plemników, utrzymanie prawidłowego popędu płciowego i rozwój oraz wzmacnianie kości.

Jest on niezbędny do wzrostu mięśni oraz utrzymania ich gęstości. Zbyt niski poziom męskiego hormonu może sprawić, że sylwetka zaczyna nabierać kobiecych kształtów. Zaburzenia testosteronu mogą również wpływać na samopoczucie, a jego niedobór na zmęczenie oraz skłonność do depresji!

Co obniża poziom testosteronu?

Alkohol wpływa bardzo negatywnie na poziom testosteronu. Etanol negatywnie wpływa na produkcję tego hormonu, a to z kolei odbija się na mięśniach i słabszym popędzie seksualnym. Kolejnym czynnikiem, który jest wrogiem odpowiedniego poziomu tego hormonu, jest cukier! Cukier stanowi złe pożywienie zarówno dla naszego organizmu, jak również dla poziomu testosteronu!

Chcąc ograniczyć spożycie produktów redukujących poziom testosteronu powinieneś również zrezygnować z jedzenia soi w swojej codziennej diecie, gdyż badania wykazują, że jej jedzenie może spowodować wysokie stężenie substancji chemicznych ekwol w jelitach, a te zaburzają produkcję męskiego hormonu.

Wszelkie przetworzone przekąski, które zawierają proste węglowodany lub rafinowany cukier wpływają niekorzystnie na hormon T. Zrezygnuj zatem z jedzenia krakersów, paluszków, zbóż oraz czekolady. Jeśli zależy ci na lepszym rozbudowaniu tkanki mięśniowej i osiąganiu lepszych wyników na siłowni, zdecydowanie zrezygnuj z tej grupy produktów!

Przeczytaj też: http://www.skarbykaszub.pl/kasza-jaglana-dlaczego-warto-ja-jesc/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here