Łazienka to najbardziej wymagające pomieszczenie w całym domu. Spędzamy tu sporo czasu na czynnościach pielęgnacyjnych. Bierzemy kąpiel lub prysznic, przebieramy dziecko, szykujemy się do codziennych wyjść. Potrzebujemy komfortu termicznego, a ten są nam w stanie zagwarantować odpowiednio dobrane grzejniki. Jakie urządzenia znajdziemy na rynku?

Drabinkowe grzejniki elektryczne

Do najpopularniejszych urządzeń grzewczych stosowanych w łazienkach należą grzejniki o konstrukcji drabinkowej. Sprawdzają się w małych i większych pomieszczeniach, ponieważ dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i odmiennych parametrach. Nie ma zatem problemu z utrzymaniem temperatury na odpowiednim poziomie, niezależnie od przestrzeni, jaką dysponujemy.

Choć są to urządzenia do pracy wymagające podłączenia do sieci energii elektrycznej, przynoszą oszczędności. Wyposażone bowiem zostają w termostaty, dzięki którym domownicy precyzyjnie ustawiają temperaturą. Dodatkowe funkcje, jak programatory, pozwalają na ścisłe określenie, kiedy i jak wysoka temperatura na panować w łazience. Tym samym pomieszczenie ogrzewane jest tylko wtedy, gdy staje się to niezbędne. Energia elektryczna nie zostaje zmarnowana, a szybkie nagrzewanie się takich urządzeń sprawia, że nie trzeba jej wiele, by w łazience czuć przyjemne ciepło.

Drabinkowe konstrukcje, jak te z oferty sklepu Econovli.pl, mają jeszcze inne zalety. Nadają się do suszenia ręczników oraz bielizny czy drobnych elementów garderoby. Dzięki temu domownicy po wyjściu z kąpieli czy spod prysznica, nie wycierają się wilgotnymi i brzydko pachnącymi ręcznikami. Taka dodatkowa suszarka jest szczególnie przydatna w małych łazienkach, w których nie da się wygospodarować miejsca na klasyczną suszarkę podłogową czy ścienną.

Dostępność grzejników drabinkowych pionowych oraz poziomych, w różnych wymiarach i kolorach, wpływa na możliwość dowolnego aranżowania tej przestrzeni. Ponadto na rynku znajdujemy urządzenia grzewcze, które posiadają dodatkowo relingi bądź lustro.

Promienniki podczerwieni

Promiennik podczerwieni to świetny sposób na szybkie zwiększenie temperatury w całej łazience bądź w określonym jej miejscu. Może on stanowić dodatkowy sposób dogrzewania łazienki, np. w przestrzeni wyznaczonej do przebierania dziecka. Brak konieczności ocieplenia całej powierzchni łazienkowej oznacza mniejszy pobór prądu.

Tego typu urządzenia wykorzystują energię elektryczną, ale również w niewielkim stopniu. Szybko nagrzewają łazienkę, a za podtrzymywanie temperatury odpowiedzialne są fale podczerwone. Można liczyć na maksymalny komfort termiczny, ciepło uzyskiwane w sposób bezpieczny i ekologiczny, ograniczenie panującej wilgoci i ryzyka powstawania pleśni czy grzybów. Ponadto promienniki są estetyczne, niemalże płaskie, więc nie zabierają dużo miejsca, a miłośnicy dopracowanej aranżacji mogą wybrać promienniki kryjące się pod postacią np. lustra.

Dwa główne rozwiązania, a wśród nich szereg urządzeń od różnych producentów. Grzejników, które różnią się dodatkowymi funkcjonalnościami oraz estetyką. Wybierzmy jeden z nich i cieszmy się pożądanym ciepłem w sezonie jesienno-zimowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here