Golenie to najszybszy i najłatwiejszy sposób na pozbywanie się zbędnego owłosienia, stosują go więc nie tylko mężczyźni do usuwania zarostu z twarzy. Również mnóstwo kobiet decyduje się na tę metodę usuwania zbędnego owłosienia, goląc nogi, pachy oraz okolice bikini. Jednak o ile golenie nóg czy pach nie przedstawia większej filozofii, to już jak golić miejsca intymne trzeba wiedzieć jeśli nie chce się dopuścić do niemiłych skutków.

Jak golić miejsca intymne?

Jak golić miejsca intymne?Jest to szczególnie ważne kiedy wykonuje się depilację brazylijską, czyli usuwa włoski z okolic intymnych całkowicie. Golenie jest szybką metodą pozbywania się włosków, zajmuje więc dużo mniej czasu niż na przykład wyrywanie ich woskiem czy depilatorem, jednak akurat w tym miejscu nie jest to takie łatwe jak może się wydawać. Przede wszystkim niektóre osoby mogą mieć problem z uzyskaniem idealnie gładkiej skóry. W takich przypadkach trzeba próbować wieść maszynkę w różnych kierunkach.

Ważne jest przy tym, by była ona bardzo ostra, a nie stępiona, używana dłuższy czas, gdyż wówczas będzie się mocno dociskać ją do skóry, co grozi skaleczeniem, a mikroskopijnych rozmiarów włoski, bardziej wyczuwalne jako szorstkość niż dostrzegalne, nadal mogą pozostać. Nowa, czysta maszynka jest też ważna, by nie roznosić bakterii, co skutkowałoby podrażnieniem oraz pojawieniem się w tych miejscach brzydkich krostek. Grozi to także zapaleniem mieszków włosowych. Inne miejsca można golić na różne sposoby, w okolicach intymnych jednak wskazana jest najwyższa uwaga oraz higiena. Trzeba też dobrze dobrać maszynkę. Nigdy nie można golić się bez odpowiedniego nawilżenia, gdyż jest to pewny sposób na silne podrażnienie skóry, zwłaszcza w tym wrażliwym miejscu.

Jednocześnie jednak niektóre żele czy pianki do golenia mogą podrażniać

By tego uniknąć, trzeba wybierać szczególnie delikatne preparaty, unikając na przykład tych silnie perfumowanych. Co prawda użytkowanie takich kosmetyków znacznie uprzyjemnia proces golenia, ale w tym przypadku lepiej będzie postawić na produkty bez takich domieszek. Jeszcze łatwiejsze może być golenie specjalną maszynką posiadającą pasek żelowy wokół ostrzy. Do takich maszynek nie trzeba już stosować żadnych żeli ani pianek, co powoduje też, że golenie zajmuje mniej czasu, jednocześnie łatwo można ocenić, które miejsca zostały już ogolone, co nie zawsze jest takie łatwe gdy skóra jest pokryta rozpływającym się żelem czy pianką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here