Gdy nadal skracasz paznokcie nożyczkami czy co gorsza cążkami, to już odrzuć je w kąt oraz przygotuj się na pilniczkową rewolucję. Odpowiednie piłowanie paznokci gwarantuje ich specjalną urodę, więc warto dać się do tego sposobu oraz zaczerpnąć z właściwych akcesoriów, aby pozostały trwałe oraz zdrowe.

Jak piłować paznokcie?

• Dobierz odpowiedni pilnik – paznokci nie należy piłować pilnikami metalowymi, bo wywołują rozdwajanie się płytki paznokciowej. Najodpowiedniejsze są pilniki papierowe czy teflonowe o delikatnej ziarnistości (najlepiej o wskaźniku pomiędzy 180 a 240). Paznokcie możesz także wygładzić za pomocą polerki.
• Paznokcie opiłowuj w jednym kierunku – na przykład od lewej strony do prawej. Unikniesz w tenże sposób mechanicznego rozwarstwiania się paznokci.
• Nie zanurzaj dłoni w wodzie przed piłowaniem paznokci – mokre paznokcie stają się miękkie oraz są bardziej wrażliwe na zniszczenia.
• Wykańczaj odżywką – po opiłowaniu paznokci nałóż na nie dobrą odżywkę, która je wzmocni oraz odżywi.

jak piłować paznokcie - najlepszy sposób

Czym piłować paznokcie?

Przede wszystkim pilniczkiem. Najpopularniejsze typy pilniczków to:
•Metalowe – Są to ważne pilniczki, które powstały przez nałożenie opiłków stali szlachetnej na blaszkę ze stali nierdzewnej. Są wyjątkowo trwałe a ich cienki kształt umożliwia na wygodne manewrowanie oraz dokładne piłowanie paznokci aż do pożądanego kształtu. Ich trwałość umożliwia na korzystanie z nich chociażby przez parę lat a dezynfekować można bez kłopotu w dużych temperaturach. Niestety, nie o ich wykorzystywać na przy naturalnych paznokciach, bo wywołują ich rozdwajanie. Najlepiej sprawdzają się przy piłowaniu sztucznych paznokci.
•Papierowe –są obecnie niejednokrotnie oraz najchętniej wybierane, zwłaszcza ze powodu na ich niską cenę. Mają wykorzystanie również do modelowania zwykłej płytki, jak oraz paznokci żelowych lub akrylowych. Różnicuje się je ze powodu na gradację – czyli grubość ziaren znajdujących się na powierzchni pilniczka. Jako materiał ścierny wykorzystuje się:
1. opiłki z drewna skandynawskiego,
2. nasyp tlenku glinu (aluminium),
3. węglik krzemu,
4. mylar,
5. cynkowy stearynian,
6. granit,
7. samoostrzący nasyp cyrkonowy.
Materiał tenże jest potem pokrywany mocnym klejem, a ostatecznie wraz z papierem przytwierdzany do rdzenia pilniczka. Rdzeń taki składa się z drewna, teflonu, plastiku czy gąbki. Łączenie ze sobą innych rdzeni będzie działało na twardość oraz elastyczność pilnika, a to na jego konkretne przeznaczenie.
Niejednokrotnie producenci stosują różną kolorystykę rdzeni pilników w celu rozróżnienia ich ze powodu na grubość ziarna. Gdy poszukujemy pilniczka do zwykłej płytki paznokcia, wystarczy, iż upewnimy się, że jego gradacja nie jest głębsza aniżeli 200, chyba iż jesteśmy grube paznokcie, wtedy niech będzie to liczbę nie niższa aniżeli 180.
•Kamienne – Wytrawiony kwasem kamień to właśnie naprawdę pilnik, którego używamy do dbania o piękne dłonie. Pilniczki kamienne, są niezwykle złożone oraz można ich stosować chociażby do usuwania skórek z płytki paznokcia. Są te jedynymi pilnikami przy których piłowanie paznokci w obu kierunkach nie powoduje ich rozdwajania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here