iPhone jest niewątpliwie bardzo dobrym telefonem, jednak nawet jemu zdarzają się przycięcia systemu lub utrata płynności podczas codziennego użytkowania. Warto wtedy zrobić reset swojego smartfona. Jak zresetować iPhone?

Jak zresetować iphone?

Jak zresetować iphone?Możemy wykonać tak zwany „soft reset” lub „hard reset”. Ten pierwszy zrobimy poprzez przytrzymanie przycisku sleep/wake (w zależności od modelu, znajduje się u góry lub po prawej stronie urządzenia). Przytrzymujemy go do czasu, aż zobaczymy przycisk umożliwiający wyłączenie telefonu. Przesuwamy go w bok. Czekamy do wyłączenia się telefonu, po czym z powrotem włączamy go, przytrzymując ten sam przycisk. Jeżeli taki reset nie pomógł i iPhone dalej chodzi wolno i się zawiesza, spróbujmy zrobić hard reset. Jak zresetować iPhone tym sposobem? Aby to wykonać należy jednocześnie przytrzymać przycisk sleep/wake oraz Home (okrągły, znajdujący się pod wyświetlaczem) do momentu, aż zobaczymy charakterystyczne nadgryzione jabłuszko, które jest logiem firmy Apple. Telefon sam się zrestartuje. W przypadku, kiedy posiadamy nowszy model iPhone (od iPhone 7 w górę) musimy przytrzymać przycisk sleep/wake wraz z volume down, czyli przyciskiem odpowiadającym za przyciszanie głośności.

Jeżeli żaden z wyżej wymienionych sposobów nie działa, a nasz telefon wciąż jest zamulony, warto zastanowić się nad przywróceniem ustawień fabrycznych

W tym celu musimy wejść w ustawienia telefonu, następnie w pozycję „Ogólne” i dalej w „Wyzeruj” (znajduje się prawie na samym dole listy). Tutaj możemy dokonać wyboru, czy chcemy wyzerować wszystkie ustawienia, zawartość i ustawienia, ustawienia sieciowe, słownik klawiatury, ekran początkowy, czy dane lokalizacji i prywatności. Wybraną opcję będziemy musieli potwierdzić wpisaniem kodu. Takiego resetu urządzenia można także dokonać nie tylko z poziomu telefonu, ale też komputera, a dokładniej z poziomu programu iTunes. Musimy nasz telefon podłączyć do komputera i włączyć ten program. Na telefonie może pojawić się zapytanie, czy zaufać temu komputerowi, należy wtedy kliknąć, że tak. W otwartym oknie iTunesa klikamy na ikonkę telefonu, a następnie kliknąć w opcję „Odtwórz iPhone’a”. Zapewni nam to usunięcie wszystkich danych oraz reset systemu.

Sposoby te mogą być przydatne nie tylko, gdy smartfon zaczyna tracić płynność działania, ale również, kiedy chcemy sprzedać swój telefon i musimy usunąć z niego wszystkie dane. Warto więc wiedzieć, jak zresetować iPhone.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here