Ślub to wyjątkowa okazja. Wielkim przeżyciem jest nie tylko organizowanie własnego, ale i uczestniczenie w uroczystości przyjaciół czy członków rodziny. Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiedni ubiór. I choć w większości przypadków to panna młoda jest w centrum wydarzeń, również pan młody musi wyglądać nienagannie. Jak to zrobić?

Mimo tego, że moda zmienia się bardzo szybko, w przypadku strojów ślubnych wciąż najbardziej popularna jest klasyczna elegancja, przełamana nutą nowoczesności. Jak przekłada się to na stylizacje mężczyzn w tym jednym z najważniejszych dni ich życia? Wybierać mogą spośród trzech opcji, którymi są: garnitur, smoking i frak.

Mnogość wyborów

Garnitur to rozwiązanie, po które sięga się najczęściej. Pozostawia szerokie pole do popisu w wyborze kroju i koloru. Bardzo dobrze sprawdzają się te w odcieniach granatu i szarości, wykonane z materiałów pozbawionych połysku. Garnitury ślubne w kolorze czarnym nie są z kolei dobrym pomysłem i w ciągu dnia nie będą prezentowały się odpowiednio do takiej okazji.

Klasyka i szeroki asortyment umożliwiający wybór spośród wielu rozwiązań to niewątpliwe zalety garnituru. Jeśli zdecydujemy, że właśnie w garniturze chcemy wziąć ślub, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • spodnie nie powinny posiadać mankietów i być za bardzo obcisłe,
  • spod rękawów marynarki powinny wystawać fragmenty mankietów koszuli,
  • wszelkie marszczenia na plecach i wybrzuszenia na rękawach to znak, że garnitur jest niewłaściwie dobrany i słabej jakości.

Elegancki sznyt

Kolejna opcja na ten wyjątkowy dzień to smoking. Występuje on w klasycznym, czarnym kolorze i składa się na niego marynarka z klapami i czarne spodnie przyozdobione szerokim pasem wykonanym z atłasu oraz biała koszula i muszka. Niektóre przypominają odrobinę mundury wieczorowe. To strój o charakterystycznym, eleganckim charakterze, który podkreśli wagę ślubnej uroczystości i pewność siebie pana młodego.

Zdecydowanie najbardziej oryginalnym i odważnym rozwiązaniem jest frak. Wyróżniają go bardzo długie poły, pokryte atłasem klapy i spodnie z dwoma bocznymi lampasami. Nosi się go razem z białą koszulą ze stójką, kamizelką w tym samym kolorze, która jest dłuższa niż poły, i muszką oraz lakierowanymi butami.

Ten idealny

Wybór odpowiedniego stroju na tak ważną okazję jak ślub to nie lada wyzwanie i pole do popisu dla kreatywności. Wielbicielom bezpiecznej klasyki i bardziej zachowawczych rozwiązań przypadną do gustu garnitury ślubne, nieco przypominające garnitury biznesowe. Mężczyźni, którzy pragną odmiany, powinni sięgnąć po smoking, natomiast fraki to opcja dla miłośników wyjątkowego rodzaju elegancji. Bez względu na to, czy wybierzemy garnitur, smoking czy frak, warto upewnić się, że będzie on doskonale skrojony i będziemy dobrze się w nim czuli. Taką pewność uzyskamy decydując się na szycie na miarę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here