Wybór idealnego stanika nie jest prosty. Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ optymalnie dobrany stanik podkreśla sylwetkę kobiety, nie ogranicza ruchów i nie uwiera, przy zachowaniu maksymalnego podtrzymania biustu. Jaki zatem wybrać, aby na co dzień czuć się komfortowo? Najważniejsze, to właściwie określić rozmiar stanika, a następnie dobrać najwygodniejszy model.

Jak dobrać właściwy rozmiar stanika?

Rozmiar stanika określa się dwoma parametrami: liczbą i literą. Zasada ta jest globalnie stosowana i wszędzie jest taka sama. Mamy zatem do czynienia z oznaczeniem 75C, 85F, czy 65A. Liczba jest określeniem obwodu pod biustem, natomiast litera oznacza wielkość miseczki. Bardzo szczupła osoba z  niewielkim biustem będzie nosiła stanik w rozmiarze 65A, natomiast kobieta o pełniejszych kształtach zakupi stanik o wyższych parametrach.

Rozmiar pod biustem można z łatwością zmierzyć samodzielnie za pomocą centymetra. Wymiar ten uzyskamy, mierząc obwód ciała bezpośrednio pod piersiami. Jeśli wymiar wynosi przykładowo 85 cm, nie jest wyznacznikiem rozmiaru stanika. Biustonosz zawsze wybieramy o około 5 cm mniejszy, czyli w tym przypadku rozmiar stanika powinien wynosić 80. Natomiast wybór miseczki jest nieco trudniejszy, ponieważ nie da się go dokładnie zmierzyć. Przyjmuje się, że idealnie dobrana miseczka powinna obejmować całą pierś.

Kiedy komfort jest najważniejszy

Nie istnieją uniwersalne biustonosze, tak jak nie istnieją jednakowe sylwetki i preferencje kobiet. Dla jednych najważniejszy będzie maksymalnie powiększony biust, dla innych naturalny wygląd i wygoda. Biustonosz bez fiszbin zdecydowanie jest gwarantem wygody, ponieważ nie ogranicza ruchów, nie uciska i nie uwiera. Aby zrozumieć, czym jest miękki biustonosz bez fiszbin, zwany również SOFT BRA, należy najpierw dowiedzieć się, czym jest fiszbina. Jest to półokrągły metalowy element wszyty w stanik pod biustem. Ma za zadanie podtrzymać biust, jednak producenci nowoczesnej bielizny coraz częściej odchodzą od tych stereotypów, uznając, że o optymalnym podtrzymaniu biustu stanowi odpowiedni krój i właściwy dobór użytych do produkcji stanika materiałów.

Biustonosz bez fiszbin kojarzy się z miękką, seksowną, koronkową bielizną lub sportowym stanikiem. Nic bardziej mylnego — nowoczesne technologie pozwalają na wykonanie staników push-up bez fiszbin, które łączą w sobie wygodę z optycznym powiększeniem piersi i uwydatnieniem dekoltu.

Nowocześnie i bliżej natury

Dobry biustonosz bez fiszbin ma przede wszystkim zapewnić najlepszą stabilizację biustu, zapobiec jego wypadaniu, przy zachowaniu maksimum komfortu i wygody. Wbrew powszechnie krążącym opiniom — jest to również model doskonały dla pań o dużych piersiach. Szerokie ramiączka zapewniają doskonałą stabilizację obfitych piersi, a brak fiszbin oznacza minimum ucisku. Biustonosz bez fiszbin jest także doskonałym rozwiązaniem dla kobiet uprawiających sport i aktywny tryb życia, ponieważ nie ma żadnych elementów, które mogą uwierać i sprawić dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here