Człowiek, który ma pewne swoje pasje, zawsze pragnie zaprezentować je innym ludziom. Chce pochwalić się wszystkim, czego na co dzień słucha, dlatego do swoich zainteresowań nieraz dopasowuje swój styl ubioru. Miłośnicy ostrych i mocnych brzmień często zatem sami sprawdzają, jak powinni wyglądać prawdziwi metale. Co zatem noszą oni najczęściej i co takiego sprawia, iż bardzo łatwo można rozpoznać ich w tłumie innych osób? Czy są to koszulki metalowe?

Prawdziwi fani cięższych brzmień raczej nie rozkoszują się na widok różowej koszulki czy sukienki z motywem motylków. Dla nich liczy się tylko jeden kolor – czerń, którą noszą dosłownie na wszystkim. Przeglądając pierwsze z brzegu koszulki metalowe, szybko można dostrzec, iż w większości przypadków są one całkowicie czarne. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, jednak nawet gdy „metal” zakłada na siebie coś w innym kolorze, musi być to koniecznie ciemne.

Jak wyglądają koszulki metalowe

Urozmaicając swoje ciężkie stylizacje, wolno zatem stosować różne odcienie szarości, burgund, zgniłą zieleń czy mocny brąz, by od czasu do czasu wyglądać nieco inaczej. Inaczej sprawa wygląda natomiast z dodatkami, bo te przeznaczone dla metalowych kobiet zazwyczaj charakteryzują się właśnie intensywnością kolorów. Najczęściej są po prostu krwistoczerwone, dzięki czemu świetnie wyróżniają się na tle czarnych czy szarych ubrań i tym samym dają niesamowity efekt wizualny. Miłośnicy metalu posługują się dodatkowo specjalnymi wzorami, czyli nieraz noszą na sobie koszulki metalowe z nadrukami ulubionych kapel muzycznych, koszule w dużą kratę bądź czarne, skórzane spodnie w białe paski. Takie wariacje są w tym stylu jak najbardziej dozwolone.

Choć oczywiście nikt nie wyjdzie z domu bez spodni, koszulki czy spódnicy, „metale” największą wagę przykładają do wyboru butów lub odzieży wierzchniej. W ich szafach zawsze można znaleźć ogromną ilość skórzanych kurtek, które są ponadczasowe i po prostu zawsze dobrze wyglądają. Oczywiście kurtki te mogą się od siebie różnić. Niektóre swoim kształtem przypominają klasyczne marynarki, podczas gdy inne mają formę ramonesek – popularnych już w dawnych czasach. Taka odzież wierzchnia zarzucona nawet na najzwyklejsze koszulki metalowe sprawia, że cała stylizacja nabiera niesamowitego charakteru i każdy zwróci na nią uwagę, gdy tylko dostrzeże kogoś ubranego w nią na ulicy. Wracając natomiast do tematu butów, one także powinny być jak najbardziej ciężkie, ponure i masywne. Idealnym wyborem zawsze są po prostu glany, które doskonale sprawdzają się podczas ostrych koncertów czy tańca w pogo. Prawdziwy metal ma je na swoich nogach po prostu zawsze.

Styl metalowy na pewno niewielu osobom przypadnie do gustu. Zazwyczaj podoba się on tylko tym, którzy na co dzień słuchają mocniejszych kapeli metalowych bądź rockowych, dlatego starają się z nimi utożsamiać. To w tym celu zakładają na siebie wszystkie potargane rzeczy, skórzane kurtki czy dodatki pełne ćwieków. Można im pozazdrościć odwagi!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoszulki filmowe
Następny artykułLogo na koszulki

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here