Koszulki zespołów, to rzecz, która od wielu lat w ogóle nie traci na popularności. Nie ma co się temu dziwić. Czasy się zmieniają. Zmienia się też branża muzyczna oraz to jaką muzykę grają najbardziej popularne grupy. Ale jedna rzecz pozostaje od lat niezmienna. Najbardziej oddani fani danego muzyka lub zespołu, zawsze będą chcieli pokazać światu swoje oddanie dla niego.

Koszulki zespołów

Często zresztą fakt, że fani danych grup noszą ich koszulki sprawia, że grupy te są później bardziej rozpoznawalne. Znają je nawet ludzie, którzy nie mają pojęcia o ich muzyce. Nawet ludzie, którzy nigdy nie słyszeli o grupie AC/DC i nie znają ich przebojów takich jak „Back in Black” czy „Highway to Hell”, zapewne kojarzą ich charakterystyczne, uwiecznione na dziesiątkach wzorów bluz i koszulek logo z charakterystycznym piorunem pośrodku. Podobnie jest z napisanym charakterystyczną czcionką logiem grupy „Metallica”. Również grupa Iron Maiden jest pod tym względem konsekwentna. A przy tym ma oryginalny pomysł na swój wizerunek. Jej koszulki (a także okładki płyt, oraz wszystkie gadżety związane z zespołem) zawierają nieco komiksowe, działające na wyobraźnię, rysunki ukazujące perypetie fantastycznej postaci, demona o imieniu Eddie. Kto wie – gdyby nie ten spójny pomysł na siebie, być może grupa nie odniosłaby aż takiego sukcesu?

Promowanie zespołów przez gadżety

Produkowanie tego typu gadżetów (czyli nie tylko koszulek, ale również np. bluz, kubków czy wszystkiego innego, co przyjdzie do głowy specjalistom od muzycznego marketingu)) jest dla zespołu często bardzo korzystne finansowe. Kto wie czy zyski z tego typu produktów, nie przewyższają już w tej chwili wpływów, jakie najbardziej popularne zespoły czy artyści, mają z faktu sprzedaży płyt czy grania stadionowych koncertów.

Znaczenie koszulek zespołowych dla fanów

Koszulki zespołów są zresztą często bardzo ważne, także dla ludzi, którzy je noszą. Mogą im kojarzyć się np. z koncertem, na którym zakupili ten element ubioru. Odnalezienie w szafie tego typu starej koszulki, może fana danej grupy momentalnie przenieść o wiele lat do tyłu. Przypomnieć mu jak kiedyś przed lat stał w tłumie pod sceną i (z dziesiątkami innych fanów dookoła siebie) oglądał koncert ulubionej grupy. Wadą koszulek zespołu jest natomiast fakt, że niestety nie wszystkie można zakładać przy każdej okazji.

Chodzenie w koszulkach – szczególnie takich jak wspomniane koszulki Iron Maiden – ulubionych zespołów do pracy w biurze czy na zajęcia na uniwersytecie, jest raczej kiepskim pomysłem modowym. Może bowiem zbudować w takim miejscu nasz wizerunek jako niepoważnej i niedojrzałej osoby. Nie należy jednak się tym przejmować. W miejscach, które nie wymagają zbyt formalnego ubioru, założenie t-shirtu ulubionego zespołu jest całkowicie na miejscu. Może ono zresztą prowadzić do całkiem sympatycznych sytuacji. Niejeden fan swojego ulubionego zespołu, był zapewne w sytuacji, kiedy szedł ulicą i spotkał innego fana tej samej grupy, który miał na sobie podobną koszulkę. Następnie odbyli oni krótką pogawędkę na temat muzyki swojego ulubionego zespołu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here